Максимально скоротити доходи Москви: США шукають спосіб обвалити ціну на російську нафту до 40 доларів за барель, - Bloomberg

США обговорюють зі своїми союзниками обмеження ціни на російську нафту до 40-60 доларів за барель. Мета – обмеження прибутку агресора від енергоносіїв при збереженні їхнього імпорту. Станом на 23:11 6 липня, російська нафта марки Urals торгується за ціною 81,48 долара/барель. Про це повідомляє Bloomberg, передають Патріоти України.

Зазначається: конкретніший ціновий поріг (прайс-кеп) залежатиме від ринкових умов на момент узгодження санкцій. При цьому наголошується: поприте, що запропонований прайс-кеп ґрунтується на граничній вартості видобутку нафти в Росії та цін її нафти до вторгнення 24 лютого, адміністрація Байдена вважає обмеження у 40 доларів надто низьким. "Мета полягає в тому, щоб скоротити доходи Москви від її війни в Україні, але є ризик, що погано реалізовані заходи призведуть до стрибка цін на нафту", – йдеться в матеріалі.

Понад те, наголошується, у США стурбовані, що "нафтові санкції, що вступають в дію наприкінці року з боку ЄС, можуть сприяти ще більшому зростанню цін на нафту", що потенційно може призвести до глобальної рецесії. За деякими оцінками стрибок може становити до 185 доларів за барель.

Окрім цього, незважаючи на план країн G7 розглянути можливість обмеження цін на нафту, існує багато скепсису щодо досягнення згоди найближчим часом. Адже, щоб досягти мети, "ідея встановлення прайс-кепів має створити достатній стимул для країн, щоб взяти участь у цьому".

"Імпортерам нафти знадобиться доступ до нижчих цін і ключових послуг, таких як страхування, необхідне для транспортування товару, і при цьому поріг має бути таким, щоб Росія продовжувала експорт", – зазначають аналітики. Втім, наголошується, Штати також розглядають низку потенційних інструментів відповідного примусу. Зокрема:

  • можливі обмеження для судноплавних компаній, що транспортують нафту за вищими встановленими цінами;
  • санкції проти банків та фінансових установ, що сприяють продажам за ціною більш ніж у будь-який узгоджений поріг.

У США провели експеримент, на який страшно навіть дивитися: Який удар може витримати сховище ядерного реактора (відео)

п’ятниця, 19 серпень 2022, 0:34

Сполучені Штати провели експеримент, який показав, що буде, якщо на атомний реактор впаде літак. Тест провели ще в 1988 році. Але на тлі російського тероризму, який Кремль вчинив на Запорізькій АЕС, в мережі пригадали, як США випробовували стійкість е...

"Бавовна" на найбільшій авіабазі окупованого Криму: Чубаров і Арестович підтвердили вибухи в Бельбеку

четвер, 18 серпень 2022, 23:52

Глава Меджлісу кримськотатарського народу Рафат Чубаров підтвердив вибухи в Бельбеку, що на півдні Криму. Він акцентував, що ввечері 18 серпня трапилася "бавовна" на найбільшій авіабазі окупованого півострова, передають Патріоти України. Невдовзі також...