Маленькі, але ефективні хитрощі: ЗСУ використовують муляжі HIMARS із дерева, щоб спровокувати окупантів бити по хибних цілях

У війні проти держави-терориста Росії українська армія може вдаватися до хитрощів. Зокрема, стало відомо про випадки використання дерев'яних муляжів, що нагадують РСЗВ HIMARS, які обстрілювали війська противника, витративши у такий спосіб дорогі крилаті ракети великої дальності на неправдиві цілі. Цю інформацію Washington Post підтвердили високопосадовці США та українські офіційні особи, передають Патріоти України.

Зазначається, що дерев'яні об'єкти неможливо відрізнити від справжніх через об'єктив російських безпілотників, які передають своє місце розташування морським носіям крилатих ракет у Чорному морі.

За кілька тижнів використання в польових умовах хибні цілі прийняли на себе щонайменше 10 крилатих ракет "Калібр", йдеться у матеріалі. У зв'язку з цим початковим успіхом Україна розширила виробництво реплік для більш широкого використання, сказав високопосадовець на умовах анонімності.

Використання хибних цілей ракетних систем, про яке раніше не повідомлялося, є однією з багатьох тактик, які ЗСУ використовують для протистояння більш численному і краще оснащеному ворогові, пише видання. Водночас знищення українських копій може частково пояснити хвалькуваті оцінки Росією бойових ушкоджень західної артилерії, зокрема HIMARS. "Вони стверджують, що вразили більше HIMARS, ніж ми навіть надіслали", – зауважив один американський дипломат.

Водночас видання наголосило: те, на що Україна пішла, щоб захистити поставлені Заходом ракетні системи, наголошує на їх важливості на полі бою. Описуючи репліки, український чиновник сказав, що ЗСУ не мали іншого вибору, окрім як вдатися до нетрадиційної тактики для відбиття більшого супротивника. "Маленька радянська армія не може перемогти велику радянську армію", – сказав він. "Нам треба боротися асиметрично".

Пентагон оприлюднив, скільки коштів витратив на військову допомогу Україні

вівторок, 21 березень 2023, 2:00

З початку роботи чинної адміністрації президента США Джо Байдена обсяг військової допомоги Україні перевищив $33 млрд. Про це йдеться в заяві Вашингтону. . Як випливає з документу оборонного відомства, загалом Вашингтон надав Києву понад $33,2 млрд. ...

"Формула "можемо повторити" - це їхня смерть": В'ятрович розповів, що поховає режим Путіна

вівторок, 21 березень 2023, 1:00

Історик, народний депутат України, колишній голова Інституту національної пам'яті Володимир В'ятрович вважає, що головна "мантра" росіян "можемо повторити" стане причиною смерті режиму російського диктатора Володимира Путіна і його самого, передають П...