
Уряд Росії почав підготовку до відключення від міжнародної міжбанківської системи передачі інформації та здійснення платежів SWIFT. Про це повідомляє кремлівський телеканал "Раша Тудей" з посиланням на заяву спікера російського МЗС Марії Захарової, передають Патріоти України.
Чиновниця зазначила, що Москва на даному етапі оцінює ймовірність відключення Росії від платіжної системи як гіпотетичну, проте ризики змушують Москву почати підготовчі роботи. У разі, якщо Росію відключать, московська влада розглядає кілька альтернатив, включаючи європейську SEPA, іранську SEPAM і китайські CUP і CIPS.
Російські інформаційні агентства зазначають, що напередодні Європарламент офіційно затвердив резолюцію, яка регламентує санкції стосовно Кремля в разі загострення конфлікту з Україною. Цілий ряд жорстких заходів передбачає повне ембарго на імпорт нафти і газу з РФ, а також відключення Росії від платіжної системи SWIFT. У той же час російські журналісти пишуть, що в листопаді 2018 року Іран (союзник РФ) був відключений від SWIFT, а доступ іранських банків до системи було припинено. Аналогічні заходи можуть бути вжиті щодо Росії.
Як повідомив Генштаб ЗСУ, загальні бойові втрати РФ з 24.02.22 по 27.06.26 орієнтовно склали:
На нафтогазовому родовищі Карачаганак у Казахстані на понад 25% скоротили видобуток нафти після того, у Росії зупинився газопереробний завод, що переробляє газ із цього родовища. Про це у п’ятницю, 26 червня, повідомив Bloomberg із посиланням на російс...