Машина створюється з гібридною силовою установкою: Цікаві подробиці про розробку української БМП "Вавілон" (фото)

Базове шасі БМП «Вавілон» може бути заміною російського базового шасі для 2С3 («Акація»), 2С1 («Гвоздика»), ЗСУ23-4 («Шилка»), 2С6 («Тунгуска»).

Інженерна група «Арей» в рамках державного оборонного замовлення Міноборони, успішно виконала черговий етап по розробці нової важкої БМП «Вавілон». Про це стало відомо ІА «ОПК» від джерел в оборонній промисловості України, інформують Патріоти України.

Проєктом бойової машини займається команда генерального конструктора Сергія Степанова. Зокрема, машина створюється з гібридною силовою установкою, у складі якої дизельний двигун та електромашини, які разом забезпечують понад 1000 к.с.

Як заявлено, при повній бойовій масі машини у 36 т гібридний привід забезпечує максимальні тягові характеристики у всіх діапазонах руху на всіх передачах і дозволяє працювати у кількох режимах:

  • Від основного двигуна;
  • Тільки на електричному приводі;
  • У комбінованому режимі, при якому динамічні характеристики шасі підвищуються за рахунок електромашин;
  • Крім цього машина може працювати як генераторна установка.

Для машини розроблено автономний енергоагрегат, оригінальну систему стабілізації бортової мережі та кліматичну установку з кондиціонером. «Високий рівень захищеності забезпечується застосуванням комбінованого композитного і рознесеного бронювання», – розповідає джерело. Передбачена можливість встановлення додаткових захисних і решітчатих екранів.

Оснащення

Бойовий модуль створено за принципом «виносної зброї» і оснащено:

  • Ракетно-гарматним озброєнням;
  • Стрілецьким озброєнням;
  • Новоствореними стабілізованим прицільним комплексом;
  • Цифровою системою управління вогнем з балістичним обчислювачем;
  • Також функцією автоматичного супроводження цілі.

На нову БМП «Вавілон» встановлюються:

  • Стабілізовані панорамні прилади спостереження;
  • Прилади прицілювання з телевізійними камерами;
  • Лазерний далекомір;
  • Комплекс виявлення лазерного випромінювання;
  • Система постановки аерозольних завіс.

Цифрові системи управління вогнем і рухом об’єднані в єдиний комплекс управління. Інформаційно-керуюча система дозволяє у режимі реального часу аналізувати стан усього устаткування, «опитувати» показники датчиків, виводити необхідну інформацію на монітори, виконувати управління, вести архів показників та передавати дані.

Система управління вогнем передбачає незалежну бойову роботу бойового модуля і модуля виносного озброєння. Для оперативної оцінки ситуації навколо машини та можливості безпечно здійснювати маневри у русі на бойову машину встановлюються камери кругового огляду.

На баштовому модулі застосовуються високоточні приводи з електронною системою управління; при цьому залишаються механічні приводи-дублери.

Баштовий модуль розроблено з можливістю перезарядки з середини бойового відділення, без відкривання люків, — як основного озброєння, так і пускової установки ПТКР.

Базове шасі БМП «Вавілон» може бути заміною російського базового шасі для 2С3 («Акація»), 2С1 («Гвоздика»), ЗСУ23-4 («Шилка»), 2С6 («Тунгуска»).

Батьків втратило двоє дітей: У Києві під час російської атаки 18 січня загинуло подружжя з Вінниччини

понеділок, 20 січень 2025, 16:37

Внаслідок російської атаки на Київ у суботу, 18 січня, загинуло подружжя з Вінницької області Олексій та Світлана. Вони приїхали до столиці у справах. Про це на своїй сторінці у соціальній мережі Facebook повідомила місцева жителька Соня Голованюк. Тіл...

В Україні можуть відкрити аеропорт під час війни: Романенко пояснив, за яких умов та що буде в разі пуску ракет

понеділок, 20 січень 2025, 16:30

В Україні розглядають можливість відкриття аеропортів навіть під час війни, зокрема у Львові, однак експерти наголошують на значних ризиках, пов’язаних з атаками балістичних ракет "Кинджал". У разі їхнього запуску час підльоту становить лише 10-12 хвил...