Маск звинуватив Велику Британію у фашизмі та назвав "тюремним островом"

Відносини між власником платформи X Ілоном Маском та урядом Великої Британії перейшли у стадію відкритої конфронтації. Як повідомляє Bloomberg, мільярдер публічно звинуватив британську владу у фашистських методах та спробах запровадити тотальну цензуру, передають Патріоти України.

Приводом для різкої критики з боку Маска стала статистика, згідно з якою Британія нібито посідає перше місце у світі за кількістю арештів користувачів за їхні коментарі у соцмережах. Маск назвав країну «тюремним островом», заявивши, що місцеві міністри прагнуть придушити свободу слова під будь-яким приводом.

Проте за риторикою про свободу слова стоїть серйозна юридична претензія Лондона. Британський регулятор Internet Watch Foundation (IWF) виявив у даркнеті реалістичні порнографічні зображення дітей, створені за допомогою штучного інтелекту Grok, що вбудований у платформу X. Уряд вважає цей контент злочинним та таким, що порушує закони про захист дітей від насильства.

Наслідки для платформи можуть бути радикальними:

  • Кір Стармер назвав ситуацію «огидною» і висунув вимогу негайно посилити безпекові фільтри ШІ;
  • Міністерство технологій Британії нагадало, що регулятор Ofcom має право не лише виписувати мільярдні штрафи, а й через суд домогтися повного блокування доступу до соцмережі X на території країни.

Водночас Маск продовжує наполягати на своєму, анонсувавши відкриття вихідного коду алгоритмів X, щоб продемонструвати прозорість роботи платформи.

Масова втеча: Російські туристи та військові залишають Крим через удари України, - ISW

неділя, 28 червень 2026, 6:24

Через атаки України окупований Крим масово залишають російські туристи та мешканці окупованого півострова, а також військові РФ та співробітники служб безпеки та представники окупаційної влади, передають Патріоти України з посиланням на звіт Інституту...

Інцидент в Ормузській протоці: Обстріл катарського танкера Іраном створює ризити нового закриття нафтової артерії світу

неділя, 28 червень 2026, 5:50

В Ормузькій протоці зазнав атаки танкер, який перевозив нафту з Катару. Судно було пошкоджене внаслідок удару невстановленим снарядом, передають Патріоти України з посиланням на Bloomberg. . За інформацією Центру морських торговельних операцій Великої...