Україні потрібні ракети великої дальності, щоб захиститися від масштабного нападу. Це зазначає колишній директор Служби оборонної розвідки Фінляндії генерал-майор Пекка Товері, передають Патріоти України.
«Ракети дальнього радіуса дії допомогли б Україні захиститися від масштабного нападу, — пише Товері у Twitter. - Ці можливості можуть бути створені шляхом надання Україні ракет з дальністю дії 150 км та літаючих артилерійських ракет з дальністю дії до 300 км. Обидві можуть бути випущені з пускових установок „Хімарс“, які вже використовуються Україною».
росія навчилася жити в умовах «хімарської загрози», пише військовий аналітик. Головні командні пункти та пункти забезпечення операцій були відведені на відстань понад 80 кілометрів від фронту, що убезпечило їх від ударів сучасних українських ракет обмеженої дальності.
«Можливість завдавати удару на більшій відстані дозволила стримати наступальні приготування росії, — додає він. — Ракети дальнього радіуса дії будуть доступні для використання в Україні, ймовірно, менш ніж за місяць. „Леопарди“ важливі, але не забуваймо про інші способи підтримки України. Капітальна модернізація бронетехніки займе щонайменше пів року, тому вона не зможе швидко допомогти».
Захід раніше не постачав Україні ракети великої дальності, оскільки вони розглядалися як потенційний ризик ескалації та загострення війни. Президент США Джо Байден балансує між збройною підтримкою України та уникненням ризиків ескалації. росія застерегла США від постачання ракет дальнього радіуса дії в Україну. Вони перетнуть «червону лінію» і зроблять США стороною конфлікту, заявила у вересні офіційний представник МЗС рф Марія Захарова, повідомляло раніше видання Reuters.
В епіцентрі бойових дій залишаються населені пункти Білогорівка, Бахмут, Авдіївка та Мар'їнка Донецької області. Підрозділи Сил оборони відбили 48 атак противника на зазначених напрямках. Про це повідомляє Генеральний штаб Збройних сил України у зведен...
Уряд Польщі вирішив прискорити виробництво артилерійських боєприпасів для посилення власного сектору оборони, а також для відправки військової допомоги Україні. Відповідне рішення Варшава прийняла на рівні Національної програми в четвер, 29 березня. Пр...