Matka Boża zbawi: Польський посол дав оцінку стосункам Варшави і Києва при Зеленському

Бартош Ціхоцькі зазначив, що після перезавантаження влади, яке відбулося в Україні та Польщі, вони зараз приділяють багато уваги переформатуванню двосторонньої співпраці.

Надзвичайний та Повноважний посол Республіки Польща в Україні Бартош Ціхоцькі заявив, що у 2019 році році польсько-українські політичні контакти були активними. Про це Бартош Ціхоцькі сказав в інтерв’ю, передають Патріоти України.

Пан Ціхоцькі повідомив, що президенти Польщі і України вже тричі зустрічалися: у червні – в Брюсселі, у серпні – в Польщі, під час офіційного візиту Володимира Зеленського, та наприкінці січня 2020 року – у місті Освенцим, коли президенти брали участь у пам’ятних заходах до 75-ї річниці звільнення концтабору Аушвіц-Біркенау.

Польський посол зазначив, що після перезавантаження влади, яке відбулося в Україні та Польщі, вони зараз приділяють багато уваги переформатуванню двосторонньої співпраці. «Передусім йдеться про роботу міжурядової комісії з економічної співпраці та комісії з питань освіти. У нас дуже багато цього року спільних ювілеїв. Зокрема: 100 років, як Київ був звільнений від більшовиків військами Пілсудського та Петлюри, 100-річчя з дня народження Іоанна Павла ІІ, який є покровителем польсько-українського діалогу, 100 років польсько-більшовицької війни, у якій брали участь генерал Марко Безручко та інші відомі українці, які захищали Польщу від більшовицької навали (у 1920 році було підписано Варшавський договір. Дивізії генерал-хорунжого Армії УНР Марка Безручка та Олександра Удовиченка разом із польською армією розпочали наступ на Київ. 7 травня 1920 року місто було звільнене від більшовиків. – ред.)», – сказав Бартош Ціхоцькі.

Пан Ціхоцькі зауважив, що інші ювілеї, зокрема, форум, що має відбутися найближчим часом у замку Красічин в Перемишлі, можуть стати гарними майданчиками для контактів політиків.

Джерело: Главком

"У нас нормальні людські відносини": Разумков відреагував на чутки про конфлікт із Зеленським

вівторок, 7 квітень 2020, 13:45

Що стосується суперечок, які могли б закінчитися відставкою голови Ради, то спікер парламенту запевняє, що таких не було. Спікер Верховної Ради Дмитро Разумков не заперечує, що між ним і президентом Володимиром Зеленським трапляються суперечки. Проте с...

"Война все равно будет": Гіркін поділився прогнозом щодо відносин України та Росії (відео)

вівторок, 7 квітень 2020, 13:15

За словами екс-ватажка "ДНР", так звана "Новоросія" чекала Росію в 2014 році від Харкова до Одеси, проте, Росія не прийшла і настрої людей сильно змінилися. При цьому сам Гіркін продовжує вірити, що війна між Росією і Україною все ж неминуча: «Так войн...