"Мене не так зрозуміли": Генрі Кіссінджер пояснив свою скандальну заяву про поступки РФ заради переговорів

Колишній держсекретар США Генрі Кіссінджер пояснив свої скандальні висловлювання в Давосі про необхідність йти на поступки Росії заради відновлення переговорів щодо війни в Україні. В інтерв'ю для Інституту Берггрюена (питання задавав колишній глава Google Ерік Шмідт) він роз'яснив свої гучні висловлювання в Давосі, коли його звинуватили в закликах до територіальних поступок Росії, передають Патріоти України.

За його словами, він мав на увазі повернення до стану речей на 24 лютого, оскільки визнання російських придбань з того моменту буде винагородою агресії. А ось питання Криму - це інша тема і предмет переговорів. За його твердженням, Україна повинна повернути собі втрачені за останні місяці території, потім настане момент для переговорів.

Кіссінджер також висловив переконання, що Росія вже зазнала стратегічної поразки, тому що її бойові дії продемонстрували якісну зміну балансу сил в Європі. Всупереч тому, що всі очікували, і тому, що завжди відбувалося в історії, Росія не зуміла за допомогою звичайних збройних сил перемогти слабшого сусіда, говорить він.

Екс-держсекретар США стверджує, що давній страх Європи перед російським вторгненням зараз перебільшений, а баланс сил в регіоні кардинально змінився. Українська армія являє собою істотний фактор для цього балансу, а якщо до її можливостей додати польську і німецьку армію, то картина зовсім змінюється. Росія більше не являє собою тієї сили, яку вона представляла раніше.

Також Кіссінджер вважає, що Сі Цзіньпін, який підтримав Путіна, сильно прорахувався, оскільки очікував швидкої перемоги Росії, якої не сталося. А тепер ця підтримка йде Китаю на шкоду. У довгострокове стратегічне співробітництво Росії та Китаю Кіссінджер не вірить.

РФ кидає на штурм кращі підрозділи: У Сухопутних військах розповіли про ситуацію під Бахмутом

вівторок, 28 березень 2023, 21:29

Ситуація на Бахмутському напрямку залишається контрольованою, але російські загарбники кидають на штурм українських позицій свої кращі підрозділи. Про це повідомляють Сухопутні війська Збройних сил України, передають Патріоти України. Загарбники продов...

Після інциденту з російським винищувачем: США змінили маршрути розвідувальних дронів над Чорним морем

вівторок, 28 березень 2023, 21:00

Після інциденту з російським винищувачем США вирішили направити свої розвідувальні БПЛА далі на південь над Чорним морем. Таке рішення обмежує здатність збирати розвіддані. Про це повідомляє CNN із посиланням на високопоставленого американського військ...