Міллер похвалився: "Газпром" придумав, як добудувати "Північний потік-2" своїми силами

Страхування є головною причиною, яка перешкоджає початку укладання труб.

Голова правління Газпрому Олексій Міллер заявив, що Росія зможе своїми силами добудувати газопровід Північний потік-2. Однак для завершення проєкту Москві буде потрібно власне міжнародне страхове агентство. Про це повідомляє "Независимая газета", передають Патріоти України.

"Технологічні ризики на сьогоднішній день вирішуються нашими потужностями, тому Північний потік-2 буде добудований. Звичайно, це потребує трохи більшого часу, але технологічних перешкод, щоб це зробити своїми силами, у нас немає", - сказав Міллер.

Зокрема, страхування є головною причиною, яка перешкоджає початку укладання труб. Західні компанії відмовляються страхувати російські судна. Страховики бояться американських санкцій. У результаті Міжнародна група клубів взаємного страхування судновласників (IG P&I) вже офіційно заявила, що вирішила не надавати страхове покриття суднам для продовження будівництва трубопроводу Північний потік-2 і Турецького потоку.

У зв'язку з цим експерти зазначають, що без створення у Росії власної міжнародної страхової компанії, яка могла б страхувати подібні випадки, добудувати газопровід навряд чи вдасться.

Північний потік-2 піде в обхід транзитних держав - України, Білорусі, Польщі та інших східноєвропейських країн - через виняткові економічні зони і територіальні води Росії, Фінляндії, Швеції, Данії та Німеччини.

Проєкт оцінюється у 9,5 млрд євро. Його реалізує Газпром в альянсі з європейськими компаніями Engie, Uniper, OMV, Shell, Wintershall. Вони взяли на себе зобов'язання профінансувати Північний потік-2 сумарно на 50%, тобто на 950 млн євро кожен. Газпром надасть другу половину коштів - 4,75 млрд євро.

Україна, Польща, країни Балтії і США критикують СП-2. На їхню думку, ЄС може потрапити в залежність від російського газу. Україна також не хоче втратити роль транзитера газу. В цьому випадку вона втратить 3 млрд щорічного доходу. Берлін обіцяє гарантувати транзит через Україну навіть після будівництва газопроводу. Роботи по будівництву Північного потоку-2 припинені через санкції США щодо європейських підрядників, які набули чинності у грудні 2019 року.

"Всі сторони повинні зберігати спокій": Китай відреагував на застосування Росією міжконтинентальної балістичної ракети по Україні

п’ятниця, 22 листопад 2024, 18:40

Всі сторони війни РФ в Україні повинні "зберігати спокій та проявляти стриманість" та працювати над умовами припинення вогню. Про це заявив речник Міністерства закордонних справ Китаю Лінь Цзяня, повідомляє The Guardian, передають Патріоти України. За ...

Значно прорідили лави: Спливли подробиці удару ЗСУ ракетами Storm Shadow/SCALP по командному пункту на Курщині

п’ятниця, 22 листопад 2024, 18:20

Внаслідок удару крилатими ракетами Storm Shadow/SCALP по командному пункту в Мар'їно у Курській області РФ ліквідовано 18 російських окупантів та 33 поранено. Серед них є також північнокорейські найманці. Крім того, ймовірно, в число "двохсотих" або "т...