Міна під "шовкові шляхи": ​Байден пропонує демократичним державам створити глобальний інфраструктурний проєкт на противагу китайському

Днями мають оприлюднити деталі альтернативи вартістю у $1 000 000 000 000, що дорівнює викоханій Пекіном ініціативі «Один пояс, один шлях» для понад 60 країн, і об'єднує «Економічний пояс Шовкового шляху» і «Морський Шовковий шлях XXI століття».

Президент США Джо Байден запропонував демократичним країнам створити власний інфраструктурний проєкт на противагу китайському «Один пояс, один шлях». Це питання, серед іншого, він обговорював з прем’єром Британії Борисом Джонсоном під час телефонної розмови у п’ятницю 26 березня, повідомляють Патріоти України з посиланням на Reuters.

«Я запропонував, що ми повинні мати схожу ініціативу, яка б надійшла від демократичних держав і допомагала розвиватися громадам по всьому світу, які справді потребують допомоги», – сказав Джо Байден у коментарі ЗМІ.

«Один пояс, один шлях» – великий інфраструктурний проєкт Китаю, вартість якого складає трильйони доларів. Запущена у 2013 році ініціатива передбачає розвиток інфраструктури у низці країн від Східної Азії до Європи. Вважається, що цей проєкт суттєво розширить економічний та політичний вплив КНР, що викликає стурбованість у США та деяких інших країнах.

Вже понад 100 країн підписали контракти з Китаєм у рамках проєкту – на побудову аеропортів, залізниць, швидкісних магістралей тощо. Наприкінці 2020 року Пекін заявив, на близько 20% з цих дрібніших проєктів серйозно вплинула пандемія коронавірусу.

Окрім того, деякі країни-учасниці розкритикували їх як надто дорогі і не дуже потрібні, і деякі плани після цього звузили.

За день до цього Байден сказав, що запобігатиме тому, щоб Китай обігнав США і став найпотужнішою державою світу, обіцяючи для цього значні інвестиції.

Наступного тижня президент має оприлюднити деталі проєкту вартістю у трильйони доларів, що передбачає вдосконалення інфраструктури у США, а також інвестиції у передові технології.

"Не варто створювати враження, ніби він може нас стримувати": Сенатор закликав Байдена дати Україні зброю у відповідь на ядерні погрози Путіна

вівторок, 28 березень 2023, 23:50

Сенатор від Республіканської партії Джим Ріш закликав президента США Джо Байдена передати Україні далекобійні та касетні боєприпаси у відповідь на ядерні погрози РФ та президента Володимира Путіна. Про це політик написав у Twitter, передають Патріоти У...

Забув тільки згадати про цікавий нюанс: Мер Воркути урочисто оголосив, що йде на фронт

вівторок, 28 березень 2023, 23:29

Мер російського міста Воркута Ярослав Шапошніков заявив, що він вирушає на війну в Україну. Оголошення посадовець зробив під час мітингу на підтримку "спецоперації" 28 березня. Він заявив, що рішення вступити до лав "другої армії світу" прийняв усвідом...