Міністрам затишніше сидіти на двох стільцях одразу: "Слуги" Зеленського збираються дозволити нардепам обіймати посади у Кабміні, не втрачаючи депутатського мандату, ще й статки приховати

"Слуги", як їм здається, знайшли вдалий привід обійти рішення Конституційного суду, котре забороняє таке сумісництво

Галина Третьякова

Предстваники "монобільшості" пропонують дозволити народним депутатам суміщати роботу у парламенті та у Кабінеті Міністрів. Відповідний законопроєкт №13304 у Верховній Раді зареєстрували низка народних депутатів від "Слуги народу" – Галина Третьякова, Віталій Безгін, Андрій Клочко, Ігор Васильєв, Олег Бондаренко, Максим Павлюк та Олександр Федієнко, повідомляється на сайті парламенту.

У пояснювальній записці до законопроєкту зазначається, що чинна редакція закону "Про статус народного депутата України" враховує правову позицію Конституційного Суду України, викладену у рішенні від 2002 року, відповідно до якої поєднання депутатського мандата із зайняттям посад у виконавчій владі, зокрема в Кабінеті Міністрів, визнавалося таким, що суперечить принципу поділу влади.

"Разом із тим, чинна Конституція України прямо не забороняє народному депутату України входити до складу Кабінету Міністрів, а сама правова позиція Конституційного Суду була сформована за обставин і політичного устрою, що істотно відрізняються від нинішніх умов", – вважають автори законопроєкту.

Відтак, вони пропонують розширити перелік дозволених видів діяльності народних депутатів, дозволивши їм обіймати посади прем’єр-міністра, першого віцеперм’єр-міністра, віцепрем’єр-міністра, міністра, першого заступника та заступника міністра.

На думку авторів законопроєкту, це не суперечитиме Конституції, "узгоджується з доктриною поділу влади та принципом політичної відповідальності, а також враховує європейські демократичні практики".

Як повідомлялося, раніше депутати із фракції "Слуга народу" ініціювали законопроєкт, який передбачає обмеження доступ до державних реєстрів речових прав на нерухоме майно та земельного кадастру під виглядом "підвищення безпеки діяльності оборонних підприємств".

У своєму висновку до законопроєкту Спеціалізована антикорупційна прокуратура звернула увагу на те,таким чином пропонується обмежити доступ до відомостей про місцезнаходження усіх об’єктів нерухомого майна, а не лише об’єктів, які повязані із сферою національної безпеки та оборони. Аналогічним чином також пропонується обмежити доступ до даних Державного земельного кадастру.

Журналісти-розслідувачі зауважували, що ухвалення законопроєкту у запропонованій редакції унеможливить розслідування про приховане майно високопосадовців.

Допитують і кидають на підвал: Українці тікають від мобілізації у Придністров’я, а потрапляють до лап ФСБ

субота, 12 липень 2025, 23:40

Українських чоловіків, які тікають від мобілізації через невизнане Придністров’я, по той бік кордону чекають допити, приниження та фільтрація від підконтрольної ФСБ служби. Про це йдеться в матеріалі "Слідство.Інфо", передають Патріоти України. Організ...

Не все так просто: Захід окупантів у Дніпропетровську область посилить проблеми в армії РФ, - ISW

субота, 12 липень 2025, 23:25

Інститут вивчення війни (ISW) вважає, що війська країни-агресора Росії не зможуть захопити всю Донецьку область до кінця 2025 року, а можливий захід окупантів на територію Дніпропетровської області поглибить наявні проблеми в армії РФ Про це йдеться у ...