Міністри оборони України і США підписали в Пентагоні важливий документ: Українська делегація везе зі США дещо більше, ніж статус союзника поза НАТО, - ЗМІ

У Пентагоні міністри оборони України Андрій Таран і США Ллойд Остін у присутності президента Зеленського підписали рамкову угоду про стратегічні засади оборонного партнерства.

Підписана між Україною та США угода про основи стратегічного партнерства (SDF) дає Києву більше, ніж статус основного союзника поза НАТО (MNNA). Документ передбачає посилення інтеграції двох країн щодо спільного вирішення багатьох відкритих питань. У той час як для MNNA пріоритетом є у першу чергу надання військової допомоги, пояснює інформагенство GuildHall, зазначають Патріоти України.

"США "підписалися" під тим, що будуть за допомогою міжнародно-правової підтримки сприяти забезпеченню суверенітету, територіальної цілісності і незалежності України... Домогтися всього цього планують за рахунок співпраці в галузі планування і координації стратегічних пріоритетів і оборонної політики, забезпечення безпеки в Чорноморському регіоні і навіть сприяння вступу України до НАТО", - ідеться в публікації.

Статус основного союзника поза НАТО педбачає виключно "спільні заходи бойової підготовки, тренувань і навчання". Угода про основи стратегічного партнерства - розвиток спільних можливостей з ведення бойових дій на суші, морі та в повітрі, у сферах кібербезпеки, військової медицини, протидії дезінформації і розвідки. Для реалізації всього цього підписаний окремий договір про створення лінії захищеного зв'язку для координації між Україною та США.

Запланована співпраця в оборонній сфері - це спільне виробництво в Україні сучасного озброєння, участь українських вчених в нових проєктах, допомога США в просуванні випущених продуктів.

Перелічені цілі планують закріпити в законі США про партнерство з Україною у сфері безпеки (USPA). Це гарантує незмінність стратегії американсько-українського співробітництва незалежно від зміни політичної кон'юнктури.

Угода SDF відкриває можливості до нових напрямків співпраці між Україною та США, що ведуть до вступу в Північноатлантичний Альянс.

"Путин - глава обкома китайской компартии": Як у Кремлі допомагають Китаю привласнювати російські землі та інші ресурси (відео)

субота, 4 грудень 2021, 0:23

Поки проплачені кремлівські політологи втовкмачують наївним співгромадянм про "п'яту колону", яка нібито працює на Захід, "шоста колона" в особі Путіна і Ко продає Росію з потрохами пекінським партнерам. Адже насправді ніхто не робить стільки заради ки...

Хіти тижня. "На Западе понимают, что если Россия захочет осуществить прямое вторжение в Украину, то остановить ее смогут не ВСУ и не санкции", - Портников

субота, 4 грудень 2021, 0:10

"Каждый день западные политики и медиа сообщают об опасной концентрации российских войск у украинских границ; российские чиновники и пропагандисты привычно отвечают, что Россия ни на кого не нападала и нападать не собирается - это, наоборот, Запад "нак...