Міноборони Росії заявило про повне захоплення Мар'їнки. Аналітики розбиралися, що відбувається (карта)

Російські окупанти почали поширювати в мережі заяви про те, що 150 Мотострілецька дивізія ЗС РФ окупувала Мар'їнку в Донецькій області. Про це повідомили аналітики групи DeepState.

Повідомляється, що бійці з 1-го батальйону 79-ї ОДШБр ЗСУ спростували повне захоплення ворогом Мар'їнки.

Аналітики зазначили, що росіяни підійшли до західного кордону населеного пункту. На одному з порожніх будинків, який розташований у сірій зоні, вони встановили прапор. Однак поруч усе ще тримають оборону бійці ЗСУ.

Також у DeepState повідомили, що росіяни намагаються окупувати Мар'їнку з березня 2022 року. За понад півтора року боїв не раз окупанти поширювали повідомлення про нібито захоплення міста. Цим займалися як Міноборони РФ, так і глава так званої "ДНР" Денис Пушилін.

"Мар'їнка понад рік тримається в руїнах. Це місто є прикладом того, як ведуться бої за кожен дім, кожну кімнату і кожен сантиметр. І захисники мають надлюдські сили, адже в таких умовах вести боротьбу майже нереально, але українські військові показують протилежне", — зазначили аналітики.

Також вони опублікували карту з орієнтовною лінією зіткнення на момент вечора 1 грудня.

Мар'їнка, війна, фото

Нагадаємо, що керівник Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко розповів, що підрозділи ЗСУ, які захищають Авдіївку, мають план, за допомогою якого вони протистоять загарбникам. За його словами, велике скупчення сил ворога в Донецькій області дає можливість українським захисникам проводити операції на лівому березі Херсонської області.

Трамп вражений далекобійними ударами СОУ по РФ та сповнений ентузіазму щодо України, — FT

середа, 24 червень 2026, 9:23

Очільник Білого дому був "надзвичайно вражений і сповнений ентузіазму" щодо української кампанії повітряних ударів вглиб російської території, пише Financial Times з посиланням на власні джерела, передають Патріоти України. За словами співрозмовників в...

Наслідки нічного удару по Криму: Дрони повністю знеструмили Севастополь, розгромивши Балаклійську ТЕС

середа, 24 червень 2026, 9:06

Окупований Севастополь повністю залишився без електропостачання внаслідок нічної масованої атаки безпілотників на енергетичну інфраструктуру в ніч на 24 червня. Про це заявив ставленик окупантів, квазігубернатор міста Михайло Развожаєв, передають Патрі...