Швейцарія зволікає з дозволом для Німеччини на передачу Україні 35-мм боєприпасів для зенітних установок Gepard, які були поставлені Україні в якості військової допомоги.
Тому між Німеччиною та Швейцарією з цього приводу загострюються суперечки, повідомляє Financial Times.
Снаряди до Gepard, які планують передати Україні, виготовлені у Швейцарії та свого часу були придбані Німеччиною.
У початковому контракті на продаж зброї Німеччині прописано, що Швейцарія має погодити будь-який подальший її продаж чи передачу безоплатно.
Дискусії між країнами особливо загострилися на тлі останніх ударів РФ по українських об’єктах інфраструктури, що змусили українські сили ППО вистріляти значну кількість наявних снарядів до зенітних установок Gepard.
Міністр оборони Німеччини Крістіне Ламбрехт нещодавно звернулася з листом до уряду Швейцарії з проханням дати дозвіл на реекспорт боєприпасів, щоб Німеччина могла передати Україні 12 тисяч 35-мм снарядів, які закупила багато десятиліть тому.
У матеріалі Financial Times наголошується, що значна частина політиків у Швейцарії досі залишаються при думці, що своєю згодою поставили б під питання політичний нейтралітет країни. Так, навесні Швейцарія не дозволила Данії передати Україні близько двох десятків бронетранспортерів Piranha свого виробництва.
Німецький міністр оборони у листі аргументувала, що випадку зброя передається Україні для самозахисту, і це дуже важливо у тому числі для захисту маршрутів експорту зерна з українських чорноморських портів.
Офіційну відповідь на німецький запит у Швейцарії ще не надали.
На тлі цієї суперечки, окремі німецькі політики вже закликали розірвати існуючі угоди щодо оборонних угод зі Швейцарією.
У Швейцарії деякі депутати обурилися критикою з Німеччини та заявили, що Німеччині не варто втручатися у внутрішні справи інших країн.
За даними німецького уряду, Україна отримала 30 самохідних зенітних установок «Gepard» з початку повномасштабного вторгнення Росії.
Президент Володимир Зеленський повідомив, що замість Павла Ткачука начальником Національної академії сухопутних військ імені Сагайдачного стане Роман Качур. Про це він заявив у неділю, 19 січня, у своїх соцмережах, передають Патріоти України. Найбільше...
Сценарій того, що з часом Україна отримає кордони 1991 року, стає дедалі реальнішим. Тому що наступний президент США Дональд США заходить у сильну переговорну позицію з Росією. Про це в коментарі YouTube-каналу РБК-Україна розповів політтехнолог Тарас ...