Закон повинен сприяти мобілізації чоловіків в Україні. Зокрема, якщо йдеться про призов 500 тисяч військовозобов'язаних. У документі є чимало обмежувальних пунктів, а натомість мають бути заохочувальні. Таку думку висловив керівник Центру військово-правових досліджень Олександр Мусієнко в інтерв'ю "Главреду", передають Патріоти України.
"Ми бачимо в ньому багато обмежувальних елементів, але також повинні бути і заохочувальні. Ми повинні вивести мобілізацію за дужки репресій, тому що це, врешті-решт, почесний обов'язок захисту країни", - наголошує експерт.
За його словами, держава, крім санкцій за невиконання мобілізації, має запропонувати відповідні заохочувальні заходи. Зокрема, соціальний пакет, високу заробітну плату, можливість вибору бригад і місця служби, висококваліфіковану підготовку, забезпечення всім необхідним для виживання військових тощо.
"Саме це сьогодні і є найбільшим страхом людей, які підлягають мобілізації. Вони бояться, що їх не підготують і кинуть у важкі бойові умови", - пояснив він.
Мусієнко наголошує, що ці питання треба зняти і новий закон повинен цьому сприяти. "Мобілізація 400-500 тисяч, якщо і буде, то не одномоментно (тим більше, що головнокомандувач зазначив, що ЗСУ з таким запитом не зверталися). Мобілізувати стільки людей відразу - нереально, тому це буде поступовий процес. Не факт, що це буде 400-500 тисяч", - додав Олександр Мусієнко.
Канцлер Німеччини Олаф Шольц заявив, що ЄС прагне співпраці зі США, але готовий діяти рішуче, якщо Вашингтон введе мита на сталь і алюміній. Про це повідомляє Reuters, передають Патріоти України. На відкритті Ганноверського промислового ярмарку, цьогор...
28 березня Україна та Сполучені Штати провели першу тривалу розмову, запропоновану США, щодо драфту угоди про копалини. Про це пише "Суспільне", посилаючись на джерело в Офісі президента України, передають Патріоти України. Він зазначив, що робота над ...