Мобілізовані росіяни масово телефонують на гарячу лінію в Україну з питань здачі в полон, - ГУР Міноборони

Мобілізовані росіяни активно звертаються на українську гарячу лінію «Хочу жити» з питаннями щодо здачі в український полон. Про це повідомляє представник ГУР Міноборони Андрій Юсов в ефірі телемарафону, передають Патріоти України.

«Дуже багато зараз звернень на гарячу лінію від новомобілізованих росіян чи навіть тих, хто ще не мобілізований. Тобто дзвонять: якщо мене мобілізують, які мої дії, що я маю зробити, як правильно здатися… Такі випадки є», — розповів Юсов.

Він нагадав, що «Хочу жити» — це український державний проєкт, куди може звернутися кожен російський загарбник, аби здатися в полон і зберегти власне життя, отримати гідне утримання згідно з Женевською конвенцією у демократичній цивілізованій країні. Також цією гарячою лінією можуть скористатися і мешканці окупованих територій України, яких проти волі можуть призвати до лав окупаційної армії.

Юсов додав, що останнім часом, зокрема, надходить багато дзвінків від мобілізованих жителів тимчасово окупованого Криму й ОРДЛО. «Ідеться не лише про росіян — це можуть бути й жителі ОРДЛО… примусово мобілізовані, які не хотіли цього чи хочуть уникнути. Зараз активно кримчани дзвонять і багато людей, які зберігають український паспорт, кажуть: нас можуть силою змусити, ми не хочемо воювати», — зазначив він.

Кара дісталась вбивць старих, жінок та дітей: Захисники Херсона вислідили та знищили гармату окупантів, яка тероризувала місто (відео)

четвер, 25 червень 2026, 7:27

На лівому березі Херсону морпіхи 34-ї окремої бригади морської піхоти спільно з тактичною групою ОТЦ "VIKTORi" СБУ знищили чергову російську гармату. Як повідомляє прес-служба бригади, окупанти намагалися приховати артилерійську систему серед дерев у л...

На концерті Кобзона тримається аншлаг: Генштаб ЗСУ відзвітував про втрати ворога станом на 25 червня

четвер, 25 червень 2026, 7:17

Як повідомив Генштаб ЗСУ, загальні бойові втрати РФ з 24.02.22 по 25.06.26 орієнтовно склали: