Програма з модернізації багатоцільових винищувачів F-35 до варіанту Block 4 зіткнулася зі "значними проблемами", які в разі їх посилення призведуть до зупинки виробництва літаків. Йдеться про складність конструкції апаратного забезпечення і терміни інтеграції програмного забезпечення нового озброєння винищувачів. Докладніше про ситуацію з F-35 розповів керівник програми генерал-лейтенант Майкл Шмідт, пише Defence News, передають Патріоти України.
Модернізація Block 4, яка має дати змогу F-35 нести більше зброї, краще розпізнавати цілі та поліпшити можливості радіоелектронної боротьби, серед інших функцій, також стикається з серйозними проблемами сумісності, сказав Шмідт.
Ситуація ускладнюється тим, що коли система одночасно проходить етапи розробки і закупівель, це ускладнює усунення проблем, виявлених під час тестування.
"Одночасність розробки і виробництва — найважливіша проблема Block 4, і ми маємо справу з її наслідками вже сьогодні. Об'єднаний програмний офіс F-35, компанія Lockheed Martin та інші промислові партнери визначили високий ризик збігу графіка F-35 Block 4, що загрожує зупинкою виробництва літака в разі зриву розробки", — заявив Шмідт.
Тим часом у Lockheed Martin повідомили, що деякі можливості Block 4 вже поставляються, починаючи з 2019 року — на роки раніше графіка. Йдеться про автоматичну систему запобігання зіткненням із землею (Auto GCAS), авіабомби GBU-49 із лазерним наведенням тощо.
Однак програма F-35 також зазнає труднощів із впровадженням іншої серії удосконалень, відомої як Technology Refresh 3 (TR-3), яка є необхідною умовою для значної частини модернізації Block 4. За словами Шмідта, серія буде впроваджена не раніше квітня 2024 року.
Директор відділу контрактів і закупівель для національної безпеки США Джон Людвігсон зазначив, що, окрім технічних проблем, існує й фінансова, оскільки вартість впровадження 66 нових можливостей Block 4 зросла на більш ніж 6 млрд доларів і становить 16,5 млрд.
"Деякі з проблем, які виникли з Block 4, пов'язані з тим, що розробники не завжди мали чітке уявлення про те, що технічно досяжно. У них не було міцної основи для розуміння того, скільки часу займуть ці роботи. Це стало своєрідною подорожжю у світ відкриттів, і їм потрібен був час, щоб зрозуміти це", — підкреслив Людвігсон.
Головним завданням путінської армії на осінньо-зимовий період є вихід на кордони Донецької та Луганської областей. Окупанти мають стратегічну мету - повний контроль території України. Про це заявив заступник керівника ГУР Міноборони України Вадим Скібі...
Офіційний Париж надав Україні дозвіл на удари по російській території за допомогою французьких далекобійних ракет. Про це заявив міністр закордонних справ Франції Жан-Ноель Барро в інтерв'ю ВВС. Йдеться про крилаті ракети SCALP (аналог британських Stor...