​Молодшому диктатору тепер не уникнути аншлюсу? Ще один крок до "Союзної держави": Путін і Лукашенко зустрілись у Сочі і обговорили інтеграцію "братніх" держав та народів

Олександр Лукашенко 28 травня прибув до Сочі, де проводить зустріч із президентом Росії Володимиром Путіним. Переговори проходять на тлі скандалу з екстреною посадкою в Мінську 23 травня літака авіакомпанії Ryanair, яку сама компанія і країни Заходу характеризують як повітряне піратство, зазначають Патріоти України.

Путін на зустрічі з Лукашенком назвав ситуацію навколо Білорусі «черговим витком» і «сплеском емоцій». Він нагадав про ситуацію з екстреним приземленням літака президента Болівії Ево Моралеса у Відні в 2013 році, – раніше про цей епізод у зв’язку з посадкою лайнера Ryanair в Мінську згадували російські прокремлівські ЗМІ.

Більше Путін не коментував ситуацію, а говорив про зростання товарообігу з Білоруссю і про те, що йде робота з побудови Союзної держави, в ході якої «не треба забігати вперед».

Лукашенко сказав про те, що нинішнє рішення країн Заходу не пускати в свій повітряний простір білоруські авіакомпанії б’є по компанії «Белавиа» і подякував Росії за підтримку. Він також побачив підтримку Мінська з боку Москви в тому, що Росія не допустила на свою територію кілька рейсів іноземних авіакомпаній (хоча офіційно це пояснювалося технічними причинами). Путін не заперечував.

На поширеному відео із зустрічі Путін і Лукашенко не згадують прізвища затриманих в Мінську після посадки літака Ryanair його пасажирів – білоруського опозиційного блогера Романа Протасевича і його подруги, громадянки Росії Софії Сапеги.

Саме затримання Протасевича, на думку країн Заходу, було головною причиною того, що білоруська влада розпорядилася посадити літак, що летів над Білоруссю з Афін до Вільнюса.

При цьому Лукашенко сказав Путіну, що хоче показати йому якісь документи, пов’язані зі справою про посадку лайнера Ryanair.

Літак Моралеса, про який говорив Путін здійснив вимушену посадку у Відні після того, як кілька країн відмовилися пропустити його через свій повітряний простір через повідомлення про те, що в літаку міг перебувати оголошений в США в розшук Едвард Сноуден. Сноудена там не було, літак болівійського президента згодом зміг вилетіти з Відня.

На відміну від цього випадку, влада Білорусі не говорила пілотам про те, що хоче затримати одного з пасажирів, а заявила, що на борту нібито є бомба. Бомбу не знайшли, а лист із повідомленням про неї, як з’ясувалося, був відправлений уже після того, як пілотам про нього повідомили.

ATACMS уже є: Селезньов сказав, чого не вистачає Україні для гарантованого знищення Керченського мосту

четвер, 21 листопад 2024, 23:55

Для того, аби зруйнувати Керченський міст, який зʼєднує РФ з окупованим Кримом, недостатньо буде самих лише ракет ATACMS. Для того, щоб руйнація переправи стала гарантованою, нам потрібні Taurus, передають Патріоти України. Передачу Україні цих ракет п...

Х*йло вкотре лякає світ, що воно "ядерний псіх": Зеленський відреагував на заяву Путіна про удар балістичним "Орєшніком" по Дніпру

четвер, 21 листопад 2024, 23:40

Сьогодні Росія визнала, що зробила уже другий за цей рік крок до ескалації війни проти України. Як наголосив президент України, по Дніпру була застосована нова російська балістична ракета, передають Патріоти України. "Путін ударив по нашому місту Дніпр...