"Молодих контрактників штучно поділили на два сорти: одні можуть отримати 1 млн, інші - ні", - Бутусов

"Несправедливість нового рекрутингу для молоді за 1 млн: не для всієї армії, а тільки для шести бригад", - пише у своєму блозі Юрій Бутусов, передають Патріоти України.

"Нову модель виплат 1 млн грн протягом року я вважаю безграмотним кроком, який не вирішить проблеми поповнення армії. Фронт тримають, знищують ворога, бережуть і навчають недосвідчених людей досвідчені солдати, сержанти й офіцери, і саме вони, хто по два-три роки воюють без перерв потребують максимальних інвестицій і заохочень. Бо одного досвідченого солдата, якщо він піде в СЗЧ чи спишеться з інших причин, неможливо замінити навіть десятком молодих. А досвідченого командира піхотного взводу чи розрахунку ударних дронів не замінити й п'ятьма десятками випадкових людей.

Тим не менше, рішення про залучення недосвідченої молоді за 1 млн на рік вступило в силу.

І тут сталася ще одна несправедливість, яка просто дискредитує логіку цього закону, – ставка верховного головнокомандувача дозволила молоді укладати контракт за 1 млн на рік не всій армії, а тільки шести бригадам ЗСУ: 10-й гірсько-штурмовій; 92-й штурмовій; 95-й десантно-штурмовій; 72-й механізованій; 28-й механізованій; 38-й морської піхоти.

Я поважаю ці шановані бригади, але таким рішенням підривається рекрутингова кампанія, яку ведуть інші українські військові частини, які також намагаються залучити молодь. Тепер для армії немає сенсу проводити рекламу, спілкуватися з молодими людьми, бо молодих контрактників штучно поділили на людей двох сортів – тих, хто може йти на контракт за 1 млн у кілька обраних бригад, і на тих, то хотів би піти служити в інші бригади, але там грошей не платять.

Невже в нас в інших бригадах не треба молодих солдатів?

Навіщо цей поділ армії на два сорти?

Чому одним можна вербувати собі рекрутів за 1 млн, а інших обділили?

Більшість військовослужбовців в армії обурені рішенням влади про 1 млн виключно для молодих, а тут ще результати рекрутингу всіх сил оборони заганяють виключно на кілька частин.

Право відбору солдат за 1 млн мають отримати всі бригади, які воюють у якості піхоти й тримають свою смугу відповідальності. Це єдине адекватне рішення в даних умовах.

Прошу ставку верховного головнокомандувача переглянути своє рішення й запитати хоча б думку командирів бригад, як саме треба організувати комплектування армії. У нас усього 112 комбригів бригад, які воюють у якості піхоти. Невже складно опитати?".

Стане трохи легше? "Флеш" пояснив, що означає вимкнення ретрансляторів у Білорусі

субота, 27 червень 2026, 9:59

Поплічниця країни-агресорки Білорусь виконала умову українського президента Володимира Зеленського і вимкнула мережу ретрансляторів,завдяки яким Росія керувала своїми ударними дронами в режимі реального часу над західними регіонами України. Але це не о...

"До цього треба готуватися": Буданов зробив заяву про відносини з РФ після війни

субота, 27 червень 2026, 9:35

Є абсолютно різні варіанти того, як можуть скластися відносини між Україною та Росією після війни. Наразі зарано про це говорити, але треба готуватися до того, що РФ завжди буде нашим "сусідом". Як повідомляє РБК-Україна, про це керівник Офісу президен...