Молилися у Нижній: У Києві церкву Московського патріархату не пустили до Верхньої Лаври

Станом на неділю, 1 січня 2022 року, представники Української православної церкви Московського патріархату не мають доступу до храмів Верхньої лаври. Про це заявив намісник Києво-Печерської лаври, митрополит УПЦ (МП) Павло (Лебідь), передають Патріоти України із посиланням на портал "Духовний фронт України".

"На сьогоднішній день у нас немає доступу до Національного заповідника Києво-Печерська лавра, а є доступ до тієї території, яка була наша (Нижня лавра - ред). Вони всі наші ці території, але нас туди не пускають", - заявив митрополит.

При цьому представник Московського патріархату висловив впевненість, що ситуація може змінитися після 7 січня. "Може Різдво Христове їх просвятить. А якшо не вийде, то ми не винні", - сказав він.

Національний заповідник "Києво-Печерська лавра" попередньо заявляв, що від 1 січня більше не діятиме договір оренди двох головних храмів Верхньої Лаври. Мова про Успенський собор та Трапезну церкви.

УПЦ (МП) отримала в користування територію заповідника за сприяння президента України у 1994-2005 роках Леоніда Кучми. На думку тодішніх опозиціонерів й сьогоднішніх істориків, в такий спосіб він прагнув забезпечити собі голоси виборчу підтримку вірян Московського патріархату.

Президент Казахстану втер носа Путіну в ситуації з рекордним паводком

вівторок, 16 квітень 2024, 23:28

Глава Казахстану Касим-Жомарт Токаєв прибув з робочою поїздкою у Північно-Казахстанську область. Він здійснив обліт Кизилжарського району, околиць Петропавловська та Сергіївського водохранилища – територій, які потерпають від весняної повені. Натомість...

Генштаб закликав не втягувати ЗСУ в політичну боротьбу, Ганна Маляр різко відреагувала

вівторок, 16 квітень 2024, 22:42

16 квітня Генеральний штаб Збройних сил України заявив у Facebook про появу спекуляцій щодо системи комунікацій Генштабу, передають Патріоти України. "Останнім часом з'являється чимало спекуляцій щодо системи комунікацій Генерального штабу Збройних сил...