Монарх зібрався на пенсію: Найбільша карликова держава Європи напередодні карколомних змін

Великий герцог Люксембургу Анрі

Великий герцог Люксембургський Анрі оголосив про плани зректися престолу. монарху, якому нині 69 років, раніше заявляв, що на престол зійде його син Гійом. Про це пише Daily Mail.

"Великий герцог Анрі зробив шокуючу заяву в Національний день, щорічний захід, який збирає разом членів сім'ї Великого Герцога, членів уряду і членів парламенту, щоб відсвяткувати офіційний день народження Великого Герцога. Він заявив, що передасть трон своєму 42-річному синові Гійому", - пише видання.

Вказується, що ця подія станеться в жовтні 2024 року.

Великий герцог Анрі збереже свій офіційний титул, але разом з цим монаршу ввладні повноваження виконуватиме його син Гійом.

Варто зазначити, що в порівнянні з більшістю конституційних монархів Європи невеликі герцоги Люксембург у досі реально правлять, зберігаючи за собою виконавчу владу, призначаючи та контролюючи уряд.

Великий герцог Анрі - старший син із п'яти дітей Великого герцога Жана і Великої герцогині Жозефіни-Шарлотти. Зійшов на престол 2000 року після того, як його батько зрікся престолу після 36-річного правління.

Анрі одружений з Марією-Терезою Местре, Великою Герцогинею Люксембургу, кубинкою, у якої серед предків були іспанські конкістадори. У пари п'ятеро дітей: принц Гійом, принцеса Олександра, принц Луї, принц Фелікс і принц Себастьян.

Велике герцогство Люксембург межує з Францією, Бельгією та Німеччиною. Половину населення держави (понад 660 тисяч осіб) становлять іммігранти. Сам великий герцог Анрі має родинні зв'язки майже з усіма монархами Європи.

Розвідувальний дрон ЗСУ вистежив і супроводив до місця стоянки: HIMARS уразив ЗРК ТОР росіян в Оленівці (відео)

вівторок, 23 липень 2024, 0:10

Наші військові уразили в окупованій Оленівці стоянку, де росіяни ховали комплекс протиповітряної оборони "ТОР", передають Патріоти України з посиланням на повідомлення прес-служби 79-ї окремої десантно-штурмової бригади. . Комплекс протиповітряної обо...

Угорщина знову заблокувала фонд, звідки ЄС збирається оплачувати зброю для Україні

понеділок, 22 липень 2024, 23:55

Очільники МЗС країн Євросоюзу на зустрічі в Брюсселі в понеділок вчергове не змогли досягти згоди з розблокування коштів Європейського фонду миру, з якого фінансуються поставки зброї в Україну. . Про це заявив високий представник ЄС із зовнішньої полі...