Морально застарілі "Калаші" більше не потрібні: Литва купує для своєї армії ще більше автоматичних німецьких гвинтівок

Литва купує додаткову кількість автоматичних гвинтівок G-36

Пресслужба Міністерства оборони Литви 30 вересня повідомила, що Агентство оборонних ресурсів при Міністерстві національної оборони та німецька компанія Heckler & Koch GmbH підписали угоду про закупівлю додаткових автоматичних гвинтівок G-36, зазначають Патріоти України.

Нова партія автоматичних гвинтівок G-36 буде виготовлена та поставлена Збройним силам Литви у 2022-2023 роках.

«Ми продовжуємо надавати литовським солдатам сучасну та надійну зброю, а технічні та тактичні особливості автоматичної гвинтівки G-36 задовольняють потреби Збройних сил Литви та забезпечують надійне використання зброї в різних умовах, як для національних так і міжнародних військових операціях», – сказав міністр оборони Арвідас Анушаускас.

Загальна вартість контракту становить близько 19 мільйонів євро (без ПДВ).

Армія Литви передасть прикордонній службі 200 автоматів G36. Литовські військовослужбовці. Фото: Міноборони Литви

Ця зброя докуповується для підтримки наявних можливостей Збройних сил Литви та подальшого розвитку, а також для відмови від досі використовуваних, функціонально та морально застарілих систем стрілецької зброї.

В даний час основною стрілецькою зброєю Збройних сил Литви є автоматична гвинтівка G-36 калібру 5,56х45 мм виробництва німецької компанії Heckler & Koch GmbH.

Литва підписала угоду про придбання G-36 у 2007 році, з першими поставками у 2009 році. У 2016 році Міністерство оборони Литви замовило додаткову партію німецьких автоматів.

Першими зразками стрілецької зброї у Збройних силах Литви були автомати Калашникова отриманих від Німеччини. Потім на озброєння надходили гвинтівки M14 від США за програмою військової допомоги, їх кількість називається у 40 тисяч.

Задля посилення спроможностей підрозділів прикордонників Литви влітку Міністерство національної оборони Литовської Республіки передало співробітникам Служби охорони державного кордону 200 автоматів G-36.

Таке рішення було прийнято з метою забезпечення безпеки на литовсько-білоруському кордоні за рахунок оснащення сучасним озброєнням.

Всі попередження зроблені, залишається готуватися та чекати: "Путін готовий до вторгнення в Україну, але не відомо, чи прийняв він вже рішення", - Блінкен

середа, 1 грудень 2021, 22:35

Якщо фюрер Четвертого рейху сподівався, полякати Україну та Захід, щоб витаргувати нові преференції, скасувати санкції, чи посунути свої "червоні лінії", то це не вдалося, запевняють у Байдена. Державний секретар США Ентоні Блінкен заявив, що президент...

Загидили "Величие" недоімперії: Лавров звинуватив Україну у "наглом отношении к Российской Федерации"

середа, 1 грудень 2021, 22:04

Відстала Росія живе за законами прийнятими в міжнародних відносинах у19 сторіччі. Її удаване "величие" вимагає "преклонения" більш слабких держав, тм більше "искусственного образования" - України, ні про яке рівноправ'я сучасного світу не йдеться. Міні...