Моряки здійснили подвиг, рятуючи єдине судно розмагнічування ВМСУ: Подробиці рятувальної операції

Балту важко рятували і відбуксирували до військової гавані в Одесі.

Допоміжне судно ВМС України "Балта", що напередодні зазнало трощі біля острова Зміїний, повернулося до Одеси. Щоправда, не своїм ходом, а на буксирі, зазначають Патріоти України. Під час маневрів біля острівного причалу хвилі кинули судно на металеві конструкції і воно дістало бокову пробоїну. Екіпаж виявив професіоналізм і врятував човен від затоплення.

Напередодні в районі острова Зміїний був дуже потужний шторм, який і призвів до виникнення аварійної ситуації на облавку судна "Балта".

Перші хвилини морської аварії зафільмували ті, хто перебував на острові. Судно намагалося пришвартуватися до причалу, але сильна хвиля кинула судно на металеві конструкції, що пробили металевий корпус. Екіпаж або недооцінив погоду, або переоцінив можливості свого судна, бо в тому районі дуже складно плавати. Подробиці аварії з'ясовуватимуть вже на березі.

"Острів, за своєю географією, такий, що там немає бухт, куди можна заходити, де в штормову погоду можна відстоятися. Там є свої складності. Зараз триває з'ясування всіх обставин і деталей", - сказав радник командувача ВМС ЗСУ Олександр Сивак.

Екіпаж одразу почав боротися за живучість судна. Його поставили на якір та почали відкачувати воду, бо вона заливала одразу два трюми. На допомогу "Балті" прийшли вісім кораблів та катерів. Частину екіпажу вночі довелося зняти та переправити в пункт базування. Моряки почуваються добре.

Щойно погода заспокоїлась, судно почали буксирувати до Одеси. Понад 100 кілометрів водного шляху група супроводу кораблів і катерів ВМС та "Морської пошуково-рятувальної служби" долала майже увесь день. Буксир тягнув "Балту" обережно і близько до берега, аби судно з пробоїною не залило водою. Його пришвартували у військовій гавані і щойно буде можливість, проведуть ремонт "Балти".

Постраждала лише техніка і не постраждали люди.

Суми чинитимуть опір: Будівлю патрульної поліції області укрірили для оборони стіною мішків з піском: що відбувається і чому не треба панікувати. Фото

субота, 29 січень 2022, 8:31

Варто зазначити, що у випадку наступу росіян на Харків, Суми опиняться на шляху одного з можливих напрямків удару. 300-тисячне місто ,що розташоване всього в 20 км від державного кордону може видатись московським стратегам легкою здобиччю. У Сумах буді...

Конгресмени США визначаються зі змістом і перспективою прийняття законопроекту про статус "НАТО Плюс" для України

субота, 29 січень 2022, 8:10

Члени Конгресу США не очікують на швидке ухвалення законопроєкту, який передбачає надання Україні статусу "НАТО Плюс", необхідного, щоб спростити та пришвидшити продаж Україні окремих американських оборонних товарів та послуг. . Про це 28 січня під ...