Морпіхи Росії на Донбасі зазнали найбільших втрат за одну операцію з часів війни в Чечні

Російська бригада морської піхоти втратила 63 бійців у приреченій на провал дводеній атаці проти позицій армії України на сході. Операція почалася 4 листопада чи трохи раніше, передають Патріоти України.

Вочевидь, це були найбільші втрати в рамках однієї операції для невеликої групи елітних сил Росії з часів війн в Чечні в 1990-х роках, - пише Forbes. Видання пояснює, що морська піхота - це найкращі сили, які залишилися в розпорядженні Москви після 8 місяців виснажливої війни проти рішучих і досвідчених солдатів України.

Видання пояснює, що найкращі сили Росії виснажені після боїв. Тож тепер найгірші сили російської армії включно з 300 тисячами нещасних і погано підготовлених призовників змушені вести більшість боїв. Приречена російська атака була націлена проти українського гарнізону в Павлівці, розташованій за 45 кілометрів від Донецька. Гарнізон відбив російську атаку, що підтвердив Генеральний штаб України в п’ятницю.

155-та бригада морської піхоти Тихоокеанського флоту РФ була головною силою окупаційних військ в цьому секторі з початку літа. Вона базується у Владивостоці, звідки її відправили на українську територію. Бригада, яка складається з трьох тисяч солдатів, а також сотень танків T-80, БМП-3 і БТР-82, гармат і артилерії, брала участь в невдалій спробі захопити Київ у перші тижні війни. Після того, як українські сили оборони розбили лінії забезпечення, бригада в квітні разом з іншими російськими формуваннями відступила з Київської області в Білорусь, а звідти її відправили на Донбас. Там вона кинула свої останні батальйони проти українських сил оборони на лінії між Єгорівкою і Павлівкою.

Forbes пише, що справи у російських морпіхів часто йшли не дуже добре. В серпні в інтернеті з’явилося відео, на якому видно, як два БМП бригади їдуть через поле в напрямку Єгорівки і підриваються на протитанкових мінах. Також 72-а механізована бригада України опублікувала відео з низкою випадків знищення танків Т-80 і БМП 155-ї гвардійської бригади морської піхоти РФ.

Але найбільших втрат українські захисники завдали ворогу пізніше, коли російські морпіхи спробували витіснити їх з Павлівки. Forbes пише, що в цьому населеному пункті українські сили мали артилерійську перевагу. І це серйозна зміна в довоєнному балансі сил, яка стала заслугою систематичних українських зусиль зі знищення російських ліній забезпечення і артилерійських батарей впродовж місяців. Без достатнього запасу 122-міліметрових снарядів 155-а гвардійська бригада морської піхоти не змогла придушити українські гармати. Її солдати були беззахисні.

«Або країна візьметься за масове виробництво 122-міліметрових снарядів, або ж за масове виробництво трун», - цитує видання російського офіцера, який коментував битву за Павлівку.

Forbes зауважує, що майже вздовж всього фронту, який простягається від Донбасу до Херсону, російські сили відступають або обороняються, але не атакують. Лише на деяких ділянках Росія намагається вести наступальні операції, зокрема, біля Павлівки і Бахмута. Тут її армія зазнає тяжких втрат і нічого не досягає.

"Відволікти Захід від України": Кремль може атакувати НАТО з несподіваного боку

вівторок, 3 жовтень 2023, 0:30

Оскільки Російська Федерація зазнає невдач в Україні, безпосередня загроза членам НАТО, таким як Польща і країни Балтії, може бути дещо пом'якшена. Ймовірно, новою точкою докладання дестабілізуючих зусиль Москви стануть Балкани. Саме на Балканах розташ...

"Цей бізнес втрачено для Путіна": Видобуток газу в Росії впав на 26%, - ЗМІ

вівторок, 3 жовтень 2023, 0:25

Видобуток газу в Росії цього року впав до рівня, небаченого з 1970-х років. Державний енергетичний гігант Російської Федерації "Газпром" повідомив у своєму останньому звіті, що видобуток газу в першій половині 2023 року становив 179,45 мільярда кубічни...