​Московії та особисто Путіну не вперше "тирити" історичний спадок України: Битва за борщ між Україною і Росією почалася, - The Times

За найуславленішу у світі українську страву розгортається нешутошна боротьба, точніше за її національну приналежність, зазначають Патріоти України. Ситуація зацікавила навіть флагман британської та світової преси як The Times. Ось як бачать ситуацію з безпристрасного Лондону.

"Міністерство культури України хоче, щоб борщ включили в списки культурної спадщини ЮНЕСКО. Таким чином Україна прагне покласти край спекуляцій навколо борщу, яка почалася в минулому році, коли в твіттер-акаунті російського МЗС з'явилося повідомлення, що борщ - це «одно из самых популярных и любимых российских блюд, а также символ национальной кухни».

Як повідомляє британське видання The Times, це повідомлення викликало бурю обурення в соціальних мережах. Деякі українські користувачі порівняли спроби Росії заявити про її права на борщ з анексією Кримського півострова в 2014 році.

«Наче вам мало вкраденого Криму, тепер ви хочете вкрасти в України ще й борщ», - написав один з користувачів Твіттера.

Перша письмова згадка про борщ, який подається зі сметаною, датована 16-м століттям. Існують десятки рецептів цього блюда. Український борщ зазвичай готується з салом. Існують навіть вегетаріанські варіанти борщу. Як правило цей суп з буряка їдять гарячим, але іноді його можна подавати і в холодному вигляді.

На думку більшості істориків, назва цієї страви походить від назви рослини. Йдеться про борщівник, який служив традиційним інгредієнтом супів в Київській Русі - середньовічній державі, яка охоплювала території сучасних України, Білорусі та частина територій сучасної Росії.

Спроби включити борщ в списки культурної спадщини ЮНЕСКО почалися в минулому році. Їх ініціатором став Євген Клопотенко - відомий шеф-кухар з Києва, який об'їздив всю Україну в пошуках різних рецептів цієї страви і який включив свіжозварений борщ в презентацію для чиновників в Міністерстві культури України.

«Борщ потрібно захищати, тому що це не про їжу, а про національну ідентичність, - написав Клопотенко в Фейсбуці. - Всі українці різні, але нас об'єднує любов до борщу. Нехай світ знає, [кому належить борщ]». Він закінчив свій пост словами «Слава Україні!»

Офіційна газета російського уряду «Российская газета» відзначила, що цей крок України є всього лише «новым поводом для скандала», але спробувала заспокоїти пристрасті. Борщ «известен по всей Восточной Европе, от Румынии до Литвы, и каждая страна считает его своим блюдом», написала ця газета.

Російська «Комсомольская правда» була більш прямолінійною в своєму вердикті. «Как ни крути, но украинским борщ назвать никак нельзя», - заявила ця газета.

Деякі українці стали скаржитися, коли італійський шеф-кухар приготував борщ для російських лікарів, які приїхали в Італію допомагати в боротьбі з коронавирусной інфекцією. «Борщ для українців! Їм потрібно було готувати щі», - написав один користувач соцмереж".

Хіти тижня. "Из 126 БТГр против Украины могут быть направлены до 90 БТГр против 80 БТГр Украины": Бутусов підрахував співвідношення сил та інших факторів у випадку великої війни

субота, 17 квітень 2021, 2:00

"Сколько батальонов у Путина? Анализ российских сил вторжения в Украину. Подготовка к отражению агрессии должна начинаться с осознания угрозы. Вооруженные силы Российской Федерации насчитывают более 1 миллиона военнослужащих, однако сколько из них гото...

Хіти тижня. "Вчера в Донецке горели склады с боекомплектами - их подожгли": Гіркін розповів про пожежу на "м'ясокомбінаті"

субота, 17 квітень 2021, 0:10

До ковбасної промисловості будівля вже давно мала відношення лише "історично". «Почти точно — поджог. Возгорание произошло на 3−4 этажах и/или на чердаке под крышей. Тут же было включено оповещение и мобилизация подвижного и личного состава всех, до ко...