За найуславленішу у світі українську страву розгортається нешутошна боротьба, точніше за її національну приналежність, зазначають Патріоти України. Ситуація зацікавила навіть флагман британської та світової преси як The Times. Ось як бачать ситуацію з безпристрасного Лондону.
"Міністерство культури України хоче, щоб борщ включили в списки культурної спадщини ЮНЕСКО. Таким чином Україна прагне покласти край спекуляцій навколо борщу, яка почалася в минулому році, коли в твіттер-акаунті російського МЗС з'явилося повідомлення, що борщ - це «одно из самых популярных и любимых российских блюд, а также символ национальной кухни».
Як повідомляє британське видання The Times, це повідомлення викликало бурю обурення в соціальних мережах. Деякі українські користувачі порівняли спроби Росії заявити про її права на борщ з анексією Кримського півострова в 2014 році.
«Наче вам мало вкраденого Криму, тепер ви хочете вкрасти в України ще й борщ», - написав один з користувачів Твіттера.
Перша письмова згадка про борщ, який подається зі сметаною, датована 16-м століттям. Існують десятки рецептів цього блюда. Український борщ зазвичай готується з салом. Існують навіть вегетаріанські варіанти борщу. Як правило цей суп з буряка їдять гарячим, але іноді його можна подавати і в холодному вигляді.
На думку більшості істориків, назва цієї страви походить від назви рослини. Йдеться про борщівник, який служив традиційним інгредієнтом супів в Київській Русі - середньовічній державі, яка охоплювала території сучасних України, Білорусі та частина територій сучасної Росії.
Спроби включити борщ в списки культурної спадщини ЮНЕСКО почалися в минулому році. Їх ініціатором став Євген Клопотенко - відомий шеф-кухар з Києва, який об'їздив всю Україну в пошуках різних рецептів цієї страви і який включив свіжозварений борщ в презентацію для чиновників в Міністерстві культури України.
«Борщ потрібно захищати, тому що це не про їжу, а про національну ідентичність, - написав Клопотенко в Фейсбуці. - Всі українці різні, але нас об'єднує любов до борщу. Нехай світ знає, [кому належить борщ]». Він закінчив свій пост словами «Слава Україні!»
Офіційна газета російського уряду «Российская газета» відзначила, що цей крок України є всього лише «новым поводом для скандала», але спробувала заспокоїти пристрасті. Борщ «известен по всей Восточной Европе, от Румынии до Литвы, и каждая страна считает его своим блюдом», написала ця газета.
Російська «Комсомольская правда» була більш прямолінійною в своєму вердикті. «Как ни крути, но украинским борщ назвать никак нельзя», - заявила ця газета.
Деякі українці стали скаржитися, коли італійський шеф-кухар приготував борщ для російських лікарів, які приїхали в Італію допомагати в боротьбі з коронавирусной інфекцією. «Борщ для українців! Їм потрібно було готувати щі», - написав один користувач соцмереж".
Європейські країни розглядають можливість заборони китайської соціальної мережі TikTok, беручи приклад зі Сполучених Штатів. Причиною такого рішення є загроза дезінформації, втручання у вибори та небезпека збору персональних даних. Про це пише ERR, пер...
Президент Володимир Зеленський повідомив, що замість Павла Ткачука начальником Національної академії сухопутних військ імені Сагайдачного стане Роман Качур. Про це він заявив у неділю, 19 січня, у своїх соцмережах, передають Патріоти України. Найбільше...