Москва буде останньою: У Епіфанія вірять, що усі православні церкви визнають УПЦ.

Архієпископ Євстратій зізнається, що не хоче говорити, яка саме церква стане наступною.

Євстратій Зоря. Фото: Укрінформ.

Заступник голови Управління зовнішніх церковних зв’язків Української православної церкви, архієпископ Чернігівський і Ніжинський заявляє, що готовність визнавати Українську помісну церкву залежить від ступеню впливу Московського патріархату на ті чи інші помісні церкви. Про це архієпископ Євстратій сказав в інтерв’ю, передають Патріоти України.

За словами архієпископа, є кілька церков, чия позиція значною мірою залежна від Москви. «Плюс в кожній з помісних церков є свої внутрішні обставини, є певні питання, які стосуються взаємовідносин з Вселенським патріархатом, з іншими помісними церквами. Відповідно кожна помісна церква, визначаючись, враховує свої внутрішні обставини», - говорить Зоря.

Попри це, наголошує архієпископ Чернігівський і Ніжинський, ми бачимо на прикладі вже двох помісних церков, «врешті-решт все рухається до того, що Томос про автокефалію УПЦ визнається».

«Тому якими б не були всі обставини, я переконаний що рано чи пізно помісні церкви приймуть цю реальність і рішення Вселенського патріарха. Останньою, хто нас визнає, буде Російська церква. Це станеться тоді, коли зміниться геополітична ситуація», - впевнений Заступник голови Управління зовнішніх церковних зв’язків Української православної церкви.

Архієпископ Євстратій зізнається, що не хоче говорити, яка саме церква наступною визнає УПЦ. «Не буду висловлювати жодних прогнозів не тому, що не маю інформації чи підстав говорити конкретно. А тому, що ми зі свого багаторічного досвіду знаємо: як тільки Москва отримує певні сигнали та інформацію, вона одразу включає всі можливі механізми, посилює тиск саме в тому напрямку, в якому намічається прогрес. Не хочу полегшувати Москві її працю в протидії Українській церкві», - стверджує Зоря.

Джерело: Главком

Пресконференція за підсумками "нормандського саміту" (НАЖИВО)

вівторок, 10 грудень 2019, 0:41

Зеленський на прес-конференції заявив зокрема про неможливість федералізації та територіальних поступок - "Донбас і Крим це Україна". Путін в своїй промові навпаки висловився за зміну Конституції України та особливий та постійний статус ОРДЛО. У Парижі...

Хіти тижня. Битва з державою-агресором за Україну закипить з новою силою: Дружня країна очолить Раду ЄС. Чого саме варто чекати Києву

вівторок, 10 грудень 2019, 0:35

Хорватія дала обіцянку зробити суверенітет і територіальну цілісність України пріоритетними питаннями під час її головування в Раді Європейського союзу. Про досягнуту угоду між країнами повідомляє в суботу, 30 листопада, урядовий портал, зазначають Пат...