На початку липня міністр оборони США Ллойд Остін отримав прохання про розмову від російського колеги Андрія Білоусова. З моменту повномасштабного вторгнення Росії в Україну в лютому 2022 року Остін розмовляв телефоном із главою МО РФ лише п'ять разів, майже завжди за ініціативою Пентагону і часто в спробі уникнути ескалації конфлікту, передають Патріоти України з посиланням на The New York Times.
До цього, зазначають у виданні, Остін зв'язався з новим міністром оборони Росії 25 червня, у спробі зберегти "лінії зв'язку відкритими". Однак уже 12 липня, як розповіли джерела, Бєлоусов дзвонив, щоб повідомити, що росіяни нібито дізналися про таємну операцію ЗСУ проти Росії, яка, як вважали в Кремлі, була благословенна американцями, що може посилити напруженість між Москвою і Вашингтоном.
Чиновники Пентагону, які не знали про будь-яку подібну операцію, як зазначається, були здивовані цим звинуваченням. Однак, як розповіли джерела, американці зв'язалися з українською стороною і попередили про неприпустимість подібних операцій.
Незважаючи на глибоку залежність України від США в плані військової, розвідувальної та дипломатичної підтримки, українські посадовці не завжди відверті зі своїми американськими колегами щодо своїх військових операцій, особливо проти російських цілей у тилу ворога, пише видання.
До операцій, які викликали занепокоєння у США, відносяться удар по російській авіабазі на західному узбережжі Криму, вибух вантажівки з бомбою, внаслідок якого було зруйновано частину мосту через Керченську протоку, а також удари безпілотників по території Росії.
Ці операції, пише видання, стали неприємним сюрпризом для адміністрації Байдена, яка переймається, що вони не поліпшили помітно становище України на полі бою, але ризикують відштовхнути європейських союзників і розширити війну.
Чи була ймовірна українська "змова" реальною і якої форми вона могла набути, невідомо, зазначає The New York Times. Чиновники Пентагону і Білого дому відмовилися розкрити подробиці дзвінка, але наголосили на необхідності діалогу між противниками. Від коментарів також відмовилися українські та російські чиновники, підкреслюють журналісти.
У заяві Міністерства оборони Росії повідомляють, що "було обговорено питання запобігання загрозам безпеці та зниження ризику можливої ескалації", проте не згадують про передбачувану українську секретну місію.
Росія не полишає спроб досягти адміністративних кордонів Донецької та Луганської областей. Майже 80-85% щоденних втрат ворога припадають на Курахівський напрямок, передають Патріоти України з посиланням на речника оперативно-стратегічного угруповання в...
Демонстративний запуск росіянами балістичного носія ядерної зброї по Україні, відповідні попередження посольства США напередодні, повернення ядерної риторики у марення кремлівських безумців, – викликають в памʼяті суспільствознавчі студії. "Текст трохи...