Український наступ у Курській області наочно показує, на що здатні українці, коли союзники не зв'язують їм руки. Також ці події, ймовірно засвідчили кардинальну зміну позиції США и ФРН. Про це в авторській статті пише професор стратегічних досліджень в Університеті Сент-Ендрюс у Шотландії Філліпс Пейсон О'Брайен, передають Патріоти України з посиланням на для видання The Atlantic.
Він звернув увагу, що реакція західних союзників України на ці події була досить поблажливою. "Зараз Вашингтон і Берлін, можливо, пом'якшують свої позиції більше, ніж вони прямо говорять", – вважає автор публікації.
Хоча на перший погляд слабкість російської оборони в Курській області трохи шокує, О'Брайен вважає її цілком очікуваним наслідком того, що Україну досі постійно обмежували у її діях проти Росії.
"Побоювання її (України) союзників щодо перенесення війни на територію Росії дали Володимиру Путіну велику асиметричну перевагу. Росіяни змогли відправити майже всі свої війська в саму Україну, знаючи, що власні партнери України захищають територію Росії від нападу. Москва просто занадто вірила США та Німеччині на слово", – пояснює аналітик.
О'Брайен також наводить слова українського аналітика Миколи Бєлєскова: "Між країнами, які воюють, немає кордону, є лише фронт. Росіяни про це забули, а українці – ні".
Відсутність стурбованої реакції урядів США та Німеччини можливо свідчить про те, що Вашингтон і Берлін вже не бояться ударів по РФ, як раніше. Автор публікації припускає, що союзники України нарешті зрозуміли необхідність дозволити українцям вести війну належним чином заради перемоги.
Росія не полишає спроб досягти адміністративних кордонів Донецької та Луганської областей. Майже 80-85% щоденних втрат ворога припадають на Курахівський напрямок, передають Патріоти України з посиланням на речника оперативно-стратегічного угруповання в...
Демонстративний запуск росіянами балістичного носія ядерної зброї по Україні, відповідні попередження посольства США напередодні, повернення ядерної риторики у марення кремлівських безумців, – викликають в памʼяті суспільствознавчі студії. "Текст трохи...