Москва знала про всі поставки зброї поїздами та автотранспортом? ГРУ отримало доступ до камер спостереження на кордоні України, - ЗМІ

Російська розвідка отримала доступ до камер відеоспостереження біля пунктів перетину кордону, військових об’єктів і залізничних станцій у ключових точках Європи. Про це у середу, 21 травня, повідомила The Guardian із посиланням на британську та європейську розвідки, передають Патріоти України.Зазначається, що підрозділ ГРУ намагався зламати прикордонні камери безпеки, щоб шпигувати за постачанням і порушити потік західної допомоги, що надходить до України.

Підрозділ російської військової розвідки звинувачують у використанні низки методів для атаки на організації, які займаються постачанням іноземної допомоги, через зламування камер на прикордонних переходах, залізничних станціях і поблизу військових об’єктів.

Підрозділ 26165 ГРУ також звинувачують у надсиланні фішингових листів із порнографічним вмістом або фальшивою професійною інформацією, а також у використанні викрадених паролів для доступу до систем.

Стверджується, що цей підрозділ - також відомий як APT 28 або Fancy Bear - здійснює кібератаки проти державних і приватних організацій країн НАТО з 2022 року.

У своєму попередженні Національний центр кібербезпеки Великої Британії (NCSC), що є частиною Центру урядового зв'язку, закликав приватні компанії, які беруть участь у постачанні допомоги, "негайно вжити заходів для власного захисту".

"Окрім атак на логістичні компанії, військові з підрозділу 26165 імовірно використовували доступ до приватних камер у ключових місцях, таких як прикордонні переходи, військові об’єкти та залізничні станції, щоб відстежувати переміщення матеріалів до України. Зловмисники також використовували легальні муніципальні сервіси, зокрема камери дорожнього спостереження", - йдеться у попередженні.

За оцінками, зловмисники отримали доступ приблизно до 10 тисяч камер, розташованих біля військових об’єктів і залізничних станцій, щоб відстежувати переміщення вантажів до України. 80% з них перебувають на території України, ще 10% — у Румунії.

Зазначається, що 4% зламаних камер були розміщені у Польщі, 2,8% - в Угорщині, 1,7% - у Словаччині. Місця розташування решти камер не розкриваються. Злам давав змогу отримати скриншот зображення з камер, стверджують джерела.

Також були здійснені інші спроби збору конфіденційної інформації про постачання, зокрема розклади руху поїздів і вантажні документи.

"Поспішу вас розчарувати": Експерт висловився про реальну роль Трампа у війні РФ проти України

четвер, 22 травень 2025, 12:30

Президент США Дональд Трамп не має наміру виходити з переговорного процесу щодо припинення війни в Україні. Про це в коментарі YouTube-каналу РБК-Україна заявив керівник Центру громадської аналітики "Вежа", голова Благодійного фонду "Нова дорога" Валер...

"Трамп активно вліз у війну. Чотири місяці переговорів, дзвінків, угод - і нині визнання неспроможності", - Пекар

четвер, 22 травень 2025, 11:56

"Одразу після виборів у США, ще задовго до інавгурації, я писав, що найбільш імовірний сценарій – Трамп скидає всі проблеми російсько-української війни на Європу, оголошуючи, що в нього є важливіші справи в інших місцях. Тож не варто сподіватися на аме...