
Ватажок російсько-окупаційноного угрупування "ДНР" Денис Пушилін ранком у суботу, 5 вересня 2020 року, заявив, що прийняв рішення "видати наказ" про знищення позицій Збройних сил України, які нібито були створені в районі селища Шуми Торецького району Донецької області в порушення домовленостей про повне припинення вогню. Таку заяву розміщено на сайті Пушиліна, повідомляють Патріоти України з посиланням на Новости Донбасса.
Йдеться про траншеях, які, за його словами українські військові нібито вирили після 22 липня. Того дня Тристороння контактна група погодила додаткові заходи про повне припинення вогню. Ці домовленості про перемир'я почали діяти 27 липня."Нібито цей пункт дає право на відкриття вогню. Повної версії цих домовленостей про додаткові заходи у відкритому доступі немає. У публікації спецпредставника ОБСЄ в ТКГ Хайді Грау наведено "заходи щодо посилення режиму припинення вогню", але пункт "е" там не вказано", - зазначають "Новости Донбасса".
Як наголошує видання, про готовність відкрити вогонь, якщо ЗСУ не приберуть свої позиції на двох ділянках, Пушилін вже повідомляв 28 серпня.
Тоді українська сторона назвала заяви Пушиліна фейком. Заступник командувача ООС Богдан Бондар сказав, що з початком липневого перемир'я українські позиції по всій лінії фронту нікуди не зсувалися.
Росія поступово втрачає свої позиції, а її економіка вже відчуває наслідки міжнародного тиску. Водночас союзники України наголошують на необхідності посилення санкцій і продовження підтримки Києва, аби остаточно послабити російський режим, передають Па...
Головнокомандувач Збройних сил України Олександр Сирський заявив, що для надійного стримування можливого наступу з території Білорусі Україна має створювати нові військові бригади, передають Патріоти України. За його словами, економія ресурсів на форму...