Москві не вперше вигадувати казус беллі: Росія може вдатися до провокацій, як СРСР перед війною з Фінляндією. Український дипломат зробив заяву в ОБСЄ

Завітами вчителів та попередників

Нарощування російських військ на кордоні й поширення фейків про підготовку України до війни нагадує ситуацію, що склалася перед початком радянсько-фінської війни 1939 року. Ідеться про сценарій “Майнільської провокації”, яку використало керівництво СРСР як формальний привід для вторгнення до Фінляндії.

Про це повідомив Постійний представник України при міжнародних організаціях у Відні Євгеній Цимбалюк під час засідання Постійної ради ОБСЄ, зазначають Патріоти України.

“Тривале небажання Росії продовжувати дипломатичний і політичний діалог викликає занепокоєння щодо справжніх намірів її військової діяльності у прикордонних районах. Різке збільшення кількості порушень режиму припинення вогню на лінії зіткнення викликає особливе занепокоєння в української сторони та наших міжнародних партнерів”, — сказав Цимбалюк.

За його словами, натепер на українському напрямку понад 93 тисячі російських військовослужбовців. Водночас РФ продовжує нарощувати бойову готовність двох армійських корпусів на тимчасово окупованій території Донецької й Луганської областей, чисельність яких становить 35,5 тисячі осіб.

“Водночас ми спостерігаємо сплеск російської дезінформації та нову хвилю хибних звинувачень на адресу України у нібито підготовці військової провокації в напрямку Донбасу чи Криму”, — додав дипломат.

Так, від Росії почали лунати абсурдні погрози. Секретар Радбезу РФ Микола Патрушев заявив про те, “в Україні може спалахнути будь-якої миті”.

“Символічно, що російське керівництво висуває ці безглузді звинувачення на адресу України напередодні річниці “Майнільської провокації”. 26 листопада 1939 року біля радянського села Майніла було вбито кілька радянських прикордонників. Радянський Союз влаштував цю “операцію під чужим прапором” як привід, щоб “легітимізувати” початок так званої Зимової війни. Добре відомий сценарій повертається до вжитку”, — зазначив Цимбалюк.

Нагадаємо, працівники західних спецслужб мають у своєму розпорядженні дані, які свідчать про “високу ймовірність” нового російського вторгнення в Україну та дестабілізації ситуації біля кордону.


"У нас достатньо людей, щоб зайти в Офісу президента": Мітингувальники підступили до Банкової

середа, 1 грудень 2021, 21:05

Представник опозиції Юрій Гудименко заявив, що у них достатньо людей, щоб зайти на Банкову та у будівлю Офісу президента. Про це він сказав під будівлею ОП 1 грудня і пояснив, чому цього не робитимуть, зазначають Патріоти України. "Єдине, чому ми цього...

Не треба їм заважати: На Донбасі за 4 місяці "самоліквідувалися" кілька сотень окупантів

середа, 1 грудень 2021, 20:59

При цьому, всього 11 з них вказані як бойові. Решта - небойові втрати. Так звані санітарні втрати - "300-ті", становлять 527 осіб і з них знову таки більшість - 519, небойові. Лише восьмеро дістали травми під час бойових дій. Також повідомляється, що в...