Колишній президент Франції Ніколя Саркозі викликав обурення серед європейських політиків своїми заявами щодо війни Росії проти України. Це свідчить про те, що в Європі ще є "осередки" симпатій до президента РФ Володимира Путіна. Про це пише видання New York Times, передають Патріоти України.
За словами журналістів, імовірність того, що голоси путінських лобістів стануть голоснішими, зросла, оскільки контрнаступ ЗСУ просувається набагато повільніше, ніж передбачалося.
За словами Ніколь Бачаран, політолога з Sciences Po університету в Парижі, існує ризик політичної та фінансової втоми західних держав від допомоги Україні.
Видання пише, що часто симпатію до Росії відчувають радикальні сили в Європі: як праві, так і ліві. Така ситуація спостерігається у Франції, Німеччині, Італії та інших країнах. Іноді такі погляди поширюються на політиків рівня Ніколя Саркозі, які відчувають ідеологічну спорідненість із Москвою.
"Ми перебуваємо в стані війни, і демократичні країни підтримують Україну, тоді як автократії світу підтримують Путіна", — сказала Бачаран.
Видання пише, що відгомони позиції Саркозі присутні і в інших частинах Європи. Однак рішучість Заходу у відносинах з Україною, схоже, фундаментально не змінилася.
Нагадаємо, що 16 серпня повідомлялося, що Саркозі розкритикував ідею деокупації Криму. За словами колишнього президента Франції, на півострові більшість населення "досі вважають себе росіянами". А референдум під наглядом міжнародної спільноти потрібен, щоб "затвердити реальний стан справ". Саркозі вважає, що якщо не провести референдуми і не приєднати окуповані території до Росії, то конфлікт в Україні стане "замороженим".
Також колишній президент Франції заявив, що Україна має стати "мостом" між Європою та Росією. За його словами, нейтралітет України можна було б забезпечити міжнародною угодою, яка передбачає надзвичайно сильні гарантії безпеки. Саркозі також додав, що Європа дає Києву "помилкові обіцянки, які не виконуються". Йдеться про вступ до Європейського Союзу.
Російські війська тиснуть на позиції Сил оборони у Часовому Яру. Та українські бійці не залишають шансу окупантам, ліквідовуючи елітні підрозділи армії РФ, передають Патріоти України. За даними ОСУВ, росіяни продовжують атакувати Часів Яр, кидаючи в бі...
За даними опитування КМІС, більшість українців не вірять у справедливий мир за президентства Дональда Трампа. Якщо у грудні 2024 року 31% респондентів очікували несправедливого миру, то у березні 2025 року цей показник зріс до 55%. Загалом ставлення до...