"Можемо поговорити про Донбас, Грузію, Крим": У Польщі відкинули можливість перезавантаження відносин з Росією

В умовах агресивної політики, яку веде Росія стосовно інших країн, перезавантажити відносини з нею неможливо. Про це в ефірі Польського радіо в понеділок заявив заступник очільника МЗС Польщі Марцін Пшидач, передають Патріоти України.

"Зараз про перезавантаження немає мови… Є простір для розмови з Росією, але не за такою формулою, що Росія здійснює ескалацію, перекидає війська і з пістолетом намагається розмовляти із Заходом", - сказав Марцін Пшидач.

Він підкреслив, що з Росією необхідно вести перемовини щодо багатьох питань.

"Наприклад, я виступаю за активні переговори на тему Донбасу: те, що там відбувається, як там страждають люди, як політично розв’язати цю проблему. У цьому повинна також бути зацікавлена Західна Європа, Україна і, сподіваюся, також і Росія. Якщо Росія хоче розмовляти, то Донбас є хорошою темою", - додав заступник очільника МЗС Польщі

Він зазначив, що Росія не повинна мати права голосу в справі розширення НАТО. Вимоги Росії до НАТО він назвав відомим “радянським методом”, коли високо піднімаючи планку, країна очікує на реалізацію половини, або принаймні частини власних вимог.

За його словами, деякі російські очікування, наприклад, щодо розширення НАТО на схід, вже всі відкинуто. "10-та стаття Договору про НАТО говорить про можливість розширення Альянсу, і Росія тут не повинна мати права голосу", – констатував Пшидач.

Польський дипломат підкреслив, що Росія cвоїми заявами переводить стрілки: сама, здійснюючи агресивні дії, намагається втлумачити НАТО, що це країни-союзники наближаються до кордонів чи намагаються здійснювати ескалацію. "Якщо хтось є агресивним, то це – Росія. Якщо Росія хоче розмовляти, то можемо говорити з нею про Крим, Донбас, Грузію..", – уточнив він.

Резніков показав, як тестував американські бронеавтомобілі Stryker і Cougar

четвер, 30 березень 2023, 23:40

Міністр оборони України Олексій Резніков опублікував відео випробування переданих Україні бронеавтомобілів Stryker і Cougar. Резнікова також опублікував відео, на якому він прокатався на бронемашинах Stryker і Cougar. Він подякував за них президенту СШ...

Місцевих заспокоюють, що це "просто обстрілювали Харків": У Бєлгородській області знову "бавовна" (відео)

четвер, 30 березень 2023, 23:29

Пізно ввечері, 30 березня, у Бєлгородській області лунали вибухи. Про це повідомляли місцеві жителі в соцмережах, публікуючи відповідні відео, передають Патріоти України. Місцеві жителі скаржаться на "громкие хлопки". Водночас, проросійські пабліки зап...