
Реакція поляків на атаку російських безпілотників й безпідставні звинувачення України доводять, що велика частина суспільства в Польщі підтримують Росію. Про це в етері "Еспресо" розповів польський журналіст Ігор Кравець, передають Патріоти України.
"Насправді поляки дуже перелякані перспективною війни. У 2022 році про це так не говорили, як зараз. Сьогодні про загрозу війни говорять більш переосмислено і що така вірогідність чекає на Польщу у найближчі 5-10 років", - розповів Жмайло.
Журналіст зауважив, що навряд чи політики в Польщі після російської атаки змінять позицію й не будуть використовувати антиукраїнську риторику для досягнення своїх політичних цілей.
"Різні частини польського суспільства по різному реагують на загрозу війну. На жаль, можемо стверджувати, що у 2025 році поляки реагують так, що фактично заперечують всю українську боротьбу проти російської агресії. Ось ці звинувачення України, що нібито свідомо Київ провокує Польщу, щоб втягнути країну у війну проти Росії і є цим запереченням. Політики в Польщі незалежно від політичного спрямування в останні місяці опирались на те, що не спростовували дезінформацію щодо України, а намагались це використовувати. І надії на те, що після вчорашньої атаки ці політики зрозуміють, що вони робили не так, немає. Я маю визнати, що сьогодні через це Польща вже фактично програла інформаційну війну. Адже, вчора ми зрозуміли, що величезна частина польського суспільства є проросійськими, які б з радістю зустріли ворога й відчинили їм двері", - додав він.
Оперативне командування Збройних сил Польщі приводило засоби повітряної оборони та авіацію у стан найвищої готовності через нічну атаку 10 вересня Росії на Україну. Російські дрони порушили повітряний простір країни. Мова йде про більше ніж 20 БПЛА, працювала ППО.
У селі Люблінського воєводства в Польщі уламки дрона впали на житловий будинок, ніхто не постраждав.
На фоні атаки президент Володимир Зеленський заявив про готовність України допомогти Варшаві в розбудові системи оповіщення та захисту від викликів РФ. Водночас президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн каже, що ЄС будуватиме "стіну проти дронів".
Згодом стало відомо, що НАТО активувало Статтю 4 Північноатлантичного договору після вторгнення російських дронів на територію Польщі.
Економічна криза тільки почала як слід брати за горло недоімперії Путіна, в 31% населення скаржиться на те, що не вистачає грошей на їжу. Частка громадян РФ, які вірять, що життя покращиться у найближчі 3-5 років, на початку жовтня становила лишень 40%.
Міністр оборони Італії Ґвідо Кросетто заявив, що повернення українських територій, захоплених Росією після 2014 року та вторгнення 2022 року, є неможливим. За його словами, Україна не зможе відновити контроль навіть із міжнародною підтримкою, а зміни д...