"Можливо, вже йде тиха анексія, про яку ми навіть не підозрюємо": Алексієвич про взаємини Лукашенка та Путіна

Білоруська письменниця впевнена, що Олександр Лукашенко, незалежно від обставин, сподівається вдало обдурити президента РФ.

Білоруська письменниця Світлана Алексієвич прокоментувала стан чинної влади Білорусі і взаємини її президента Олександра Лукашенка з його російським колегою Володимиром Путіним, передають Патріоти України.

В інтерв'ю літератор зазначила, що в Білорусі вибудувалася система влади, за якої білоруське суспільство нічого не вирішує, а за всі рішення відповідає особисто Лукашенко. Алексієвич також припустила, що суспільство в її країні «не дозріло до якихось явних громадянських вчинків».

«І тому насправді ми не знаємо, що відбувається і як виглядають переговори Лукашенка і Путіна про перспективу інтеграції Білорусі в Росію. Єдина надія, що Лукашенко не захоче бути губернатором. Путін в будь-який момент може притиснути його до стінки, а він якось по-селянськи сподівається його перехитрити. Не знаю, вже, можливо, йде тиха анексія, про яку ми навіть не підозрюємо», — сказала письменниця.

За її словами, після повернення до Білорусі в 2013 році вона застала іншу країну і наразі влада робить вигляд, ніби Алексієвич немає. «Я не виступаю на офіційному телебаченні, а коли у мене були ювілеї, Олександр Лукашенко вдавав, що мене не існує. І навіть коли я отримала Нобелівську премію стояло повне мовчання», — поділилася письменниця. У той же час літератор зазначила, що вважає себе «в якомусь сенсі захищеною Нобелівською премією» з літератури, яку вона отримала в 2015 році, від дій влади.

Джерело: НВ

Хіти тижня. Армада зростає: Замість двох ракетних есмінців США до Чорного моря через Босфор вдерлися великі десантні кораблі Північного флоту ВМС РФ

понеділок, 19 квітень 2021, 4:00

Йдеться про кораблі "Олександр Отраківський" і "Кондопога". "Десантний корабель "Олександр Отраківський ", що увійшов вчора вранці в протоку Дарданелли з боку Егейського моря, і військовий корабель "Кондопога" з бортовим номером 027 завершили перехід ...

Хіти тижня. "Бойові дії, що тривають довше, ніж Друга світова, бліндажі, що нагадують Першу світову... президент, який біля лінії розмежування має бігти до укриття": Репортаж CNN із передової (відео)

понеділок, 19 квітень 2021, 3:00

Американські тележурналісти отримали унікальну можливість зробити репортаж з президентом України поблизу лінії фронту. Схоже задоволеними залишились як телевізійники, за сюжет так і Банкова, за блискучий піар Зеленського та України на Заході. беззастер...