Можливий вибух реактора Запорізької АЕС може накрити Москву, - російський ядерник

Наслідки аварії на Запорізькій атомній станції можуть стати "приємною несподіванкою" для самих росіян. Адже радіація після вибуху реактора може дійти до Москви, і людей звідти та з найближчих регіонів треба буде відселяти. Про можливі наслідки аварії на ЗАЕС розповів російський ядерник Андрій Ожаровський в ефірі "Ходорковський Live". Він сказав, які російські регіони можуть постраждати від радіації, передають Патріоти України.

За словами ядерника, руйнування одного з шести реакторів Запорізької АЕС може призвести до наслідків, порівнянних із чорнобильською катастрофою, а можливо й набагато гірших. Зазвичай найгіршого сценарію ми собі не можемо уявити, зазначив Ожаровський.

Найочевидніший ризик – це влучання ракети чи снаряда в один із реакторів, що може порушити його захисну оболонку. Це може привезти до запроєктної аварії (спричиненої подіями, які не враховуються. – Ред.) із викидом радіоактивного цезію-137.

І тут уже які регіони постраждають, залежатиме від напрямку вітру в момент вибуху. "Це все така собі російська рулетка", – зазначив учений.

Ожаровський показав карту, розроблену доволі давно вченими австрійського Університету природних ресурсів та наук про життя BOKU. Вони розраховували наслідки випадання радіоактивного цезію на поверхню у випадку аварії, не пов'язаної з військовими діями.

Тобто сьогодні наслідки можуть бути набагато гіршими, зазначив учений. "От подивіться, на карті видно, що може долетіти до Москви. Червоним тлом показано території, звідки доведеться відселяти людей, жовтим – де будуть проблеми із сільським господарством. Усе це залежить від напрямку вітру в момент аварії. Є кілька різних сценаріїв. Вітер може дути в бік Москви, може дути в бік Курської області чи в бік Молдови", – розповів Ожаровський.

Вчений нагадав, як було після чорнобильської аварії, – найбільш зараженою територією виявився Могильовський район у Білорусі, який розташовується за 200 км від реактора, що зірвався.

Підозрюють генерала: У Росії шукають 1,5 млн комплектів зниклої військової форми

понеділок, 3 жовтень 2022, 0:33

На складах пунктів прийому особового складу Збройних сил РФ кудись зникли 1,5 млн комплектів військової форми. Про це повідомив депутат Держдуми від Забайкалля Андрій Гурулєв, передають Патріоти України. "У нас сьогодні проблеми то з формою, то ще з чи...

У ЗСУ офіційно підтвердили звільнення села Торське Донецької області

понеділок, 3 жовтень 2022, 0:29

Спікер Східного угруповання ЗСУ Сергій Череватий підтвердив визволення села Торське Донецької області, передають Патріоти України. "Наші військові взяли село Торське, розташоване на шляху до Кремінної, вражають вогнем артилерії підрозділи супротивника,...