З'явилось відео першого польоту українського БПЛА. Відповідний запис оприлюднив старший науковий співробітник хімічного факультету КНУ ім. Шевченка та керівник NAURocket Сергій Піпко, передають Патріоти України.
За словами Сергія Піпка, подібна технологія має певні переваги: "Не потрібно збирати та розбирати катапульту, запуск можна проводити з дуже короткою направляючою або взагалі без направляючої, з місця. Наприклад, з кузова пікапа або вантажівки, зупинившись всього на хвилину. Можна запускати залпом кілька штук в хвилину".
NAURocket – студентське конструкторське бюро експериментального ракетобудування Національного авіаційного університету (НАУ).
На початку 2023 року на державному підприємстві "Укроборонпром" заявляли, що розробка ударного дрона, який може нести на собі вантаж вагою 75 кг на відстань до 1000 км, пройшла завершальну стадію та увійшла у стадію, "про яку нічого не можна говорити".
Відомо, що розроблена модель українських безпілотників частково складатиметься з деталей іноземного виробництва, проте розробка програмного забезпечення, засоби зв'язку із наземними станціями, складання та технічне обслуговування дронів здійснюється українськими фахівцями.
Американські посадовці були розлючені через успішну атаку української ракети по флагману Чорноморського флоту рф крейсеру «Москва», про яку їх не попередили. Про це йдеться в розслідування New York Times про роль американців в українських операціях про...
Російська армія почала застосовувати нову тактику ударів по Україні за допомогою безпілотників. Окупанти використовують дрони далекого радіусу дії у ще більш смертоносний спосіб, що ускладнює роботу української протиповітряної оборони. Про це пише німе...