"Можна запускати залпом кілька штук на хвилину": В Україні провели перший ракетний запуск вітчизняного безпілотника (відео)

З'явилось відео першого польоту українського БПЛА. Відповідний запис оприлюднив старший науковий співробітник хімічного факультету КНУ ім. Шевченка та керівник NAURocket Сергій Піпко, передають Патріоти України.

За словами Сергія Піпка, подібна технологія має певні переваги: "Не потрібно збирати та розбирати катапульту, запуск можна проводити з дуже короткою направляючою або взагалі без направляючої, з місця. Наприклад, з кузова пікапа або вантажівки, зупинившись всього на хвилину. Можна запускати залпом кілька штук в хвилину".

NAURocket – студентське конструкторське бюро експериментального ракетобудування Національного авіаційного університету (НАУ).

На початку 2023 року на державному підприємстві "Укроборонпром" заявляли, що розробка ударного дрона, який може нести на собі вантаж вагою 75 кг на відстань до 1000 км, пройшла завершальну стадію та увійшла у стадію, "про яку нічого не можна говорити".

Відомо, що розроблена модель українських безпілотників частково складатиметься з деталей іноземного виробництва, проте розробка програмного забезпечення, засоби зв'язку із наземними станціями, складання та технічне обслуговування дронів здійснюється українськими фахівцями.

Утилізація "вагнерівців" в Малі: З'явився супутниковий знімок залишків Іл-76, котрий перевозив російських найманців

неділя, 1 жовтень 2023, 1:45

За кілька метрів від хвостової частини літака можна помітити обгорілий автомобіль. За словами журналістів, це бронемашина VP11 китайського виробництва. . У Мережі з'явилися супутникові знімки компанії Maxar із місця аварії транспортного літака Іл-7...

Бої на Таврійському напрямку: Генерал Тарнавський розповів про втрати окупантів

субота, 30 вересень 2023, 23:52

На Таврійському напрямку триває бойова робота Сил оборони. За останню добу втрати окупаційних військ РФ склали 248 осіб, з яких 84 – безповоротні. Про це повідомив командувач оперативно-стратегічного угруповання військ "Таврія", бригадний генерал Олекс...