Можуть планувати держпереворот: Прокуратура Болгарії вимагає розпуску двох проросійських організацій

У Болгарії прокуратура через суд домагається закриття двох проросійських воєнізованих організацій. Позов про розпуск «Болгарської військової спілки імені Василя Левського» та його частини, Болгарського Національного Ополчення «Шипка», подано 22 травня до суду міста Варна місцевою прокуратурою. Про це повідомляє Болгарська служба Радіо Вільна Європа/Радіо Свобода. Дата розгляду позову поки що не призначена, передають Патріоти України.

Прокуратура стверджує, що діяльність двох організацій суперечить конституції країни. Щодо БНП «Шипка» раніше вже було відкрито розслідування за підозрами в антидержавній діяльності.

Обидві організації відомі своєю проросійською та антизахідною риторикою, зокрема виступають проти участі Болгарії в НАТО та ЄС. Прокуратура вважає, що в їх рамках було створено «таємні чи воєнізовані структури». Учасники обох організацій проводять навчальні збори, а також, як повідомляється, влаштовували рейди на кордоні з Туреччиною, щоб, як вони стверджували, «ловити нелегальних мігрантів».

Лідер «союзу імені Василя Левського» Володимир Русєв, також відомий як Вальтер Калашніков, активно поширює в інтернеті різні судження про НАТО та ЄС, які прокуратура називає конспірологічними теоріями. Він також виступав проти вакцинації від COVID-19, спираючись на конспірологічні теорії пандемії.

Розслідувач Христо Грозєв раніше стверджував, що в 2016 році обидві організації стояли за спробою влаштувати в Софії масові заворушення і, можливо, переворот - на зразок спроби перевороту, здійсненої в Чорногорії того ж року. З цією спробою пов'язували російську військову розвідку.

Зеленський розповів, яку країну хоче бачити другом України

неділя, 16 червень 2024, 19:05

Китай має серйозний вплив на Росію, тому міг би допомогти у завершенні війни проти України. Про це президент України Володимир Зеленський сказав на прес-конференції після завершення Глобального саміту миру, передають Патріоти України. Він наголосив, що...

"Для нас головне результат": Зеленський прокоментував можливість участі РФ у другому Саміті миру

неділя, 16 червень 2024, 18:43

Присутність Росії на другому саміті миру може свідчити про її рішення закінчити війну. Про це президент Володимир Зеленський сказав на прес-конференції, відповідаючи на запитання про можливу участь Росії у другому саміті миру, передають Патріоти Україн...