Мріють про втечу: Путін не дозволив відвести російські війська з Херсона, це знизило моральний дух солдатів, - New York Times

Президент росії володимир путін все активніше бере участь в ухваленні стратегічних рішень щодо війни в Україні. Так, він відхили прохання своїх генералів відвести війська з Херсона. Про це повідомляє New York Times із посиланням на американських чиновників, які знайомі зі звітами розвідки, передають Патріоти України.

Генерали та командири росії вважають, що відступ із Херсона дозволив би зберегти техніку та життя солдатів. Наразі вони відрізані від решти військ Дніпром. Ймовірно, відхід із Херсона дозволив би перекинути війська на інші напрямки для відбиття контрнаступу ЗСУ.

Але путін відхилив пропозицію. Рішення російського президента, як кажуть джерела, призвела до зниження морального духу серед російських військових.

Відступ із Херсона був би «ще одним принизливим визнанням невдач у війні» та приніс би для України другу велику перемогу за один місяць після контрнаступу на Харківщині. Також відступ не узгоджувався б із псевдореферендумами, які окупанти проводять на захоплених територіях, зокрема Херсонщині.

За даними джерел, путін бере на себе все більшу роль у війні, зокрема він заявив генералам, що саме він ухвалюватиме стратегічні рішення щодо бойових дій. Така залученість путіна викликає напругу серед військового керівництва. Хоча він врешті дослухався до прохань командування та оголосив мобілізацію.

Розбіжності щодо Херсона — це лише останні непорозуміння між президентом росії та військовим командуванням. Як кажуть американські чиновники, старші офіцери сумнівалися у початковому стратегічному плані війни, що передбачав швидке захоплення Києва. російські офіцери вважали, що для цього недостатньо солдатів та зброї, пише NYT.

Занепокоєння офіцерів підтвердилися, і після поразки під Києвом путін послабив контроль над військовим плануванням. Тоді генерали розробили нову стратегію, яка зосередилася на масованих артобстрілах для виснаження українських військ.

Слуга народу" голосуватиме: Буданов замість Резнікова, Резніков замість Рябікіна - Арахамія

понеділок, 6 лютий 2023, 0:13

Фракція "Слуга народу" проголосує за звільнення міністра оборони Олексія Резнікова і міністра з питань стратегічних галузей промисловості Павла Рябікіна. . "Пройшло закрите засідання фракції "Слуга народу". Без деталей: . МОУ і Мінстратегпром зві...

Польща передислокувала свої ракетні комплекси Patriot до Варшави, - міністр оборони Блащак

неділя, 5 лютий 2023, 23:14

Міністр оборони Польщі Маріуш Блащак повідомив у неділю, 5 лютого про передислокацію зенітно-ракетних комплексів Patriot на військовий аеродром на захід від Варшави, де вони будуть залишатися. Посилення протиповітряної оборони біля польської столиці ві...