"Ми бачимо": Шелест пояснила, що не так із заявами Трампа щодо завершення війни в Україні

Президент США Дональд Трамп неодноразово заявляв, що у нього нібито є план завершення війни в Україні. Однак, судячи з тих інсайдів з Вашингтона, які потрапляють в медіапростір, у Трампа є лише бачення того, що він збирається робити. Таку думку висловила в інтерв'ю OBOZ.UA директорка Програми безпекових студій ГО "Рада зовнішньої політики "Українська призма" Ганна Шелест. На її думку, у Трампа максимум може бути план, як змусити РФ припинити вогонь, передають Патріоти України.

"Не можна сказати, що у Трампа є план. В нього є бачення. Це бачення полягає в тому, що він збирається тиснути на обидві сторони, він сподівається, що завдяки прямому діалогу, підвищенню ставок, санкцій, і якихось погроз Путіну, він змусить його на щось погодитись, в першу чергу на припинення вогню. Бо тут треба розуміти, що у Трампа максимум може бути план, як змусити припинити вогонь, але в нього немає мирного плану, який би розв'язав ті питання від репарацій до справедливості, трибуналу, повернення територій і так далі. На ці питання в них немає відповіді", – пояснила політологиня.

За її словами, якби у Трампа був конкретний план, то він би його вже якимось чином презентував, якщо не весь, то хоча б окремі положення, "а не говорилося про те, що Келлог і Венс будуть обговорювати його з європейськими партнерами в Мюнхені цього тижня".

Ганна Шелест зазначила, що в ході переговорів про припинення вогню Росія найімовірніше почне вимагати послаблення найболючіших для неї санкцій – банківських і нафтових.

"Звичайно, вони будуть щонайменше просити скасувати останні санкції нафтові, які буквально в останній день свого президентства наклав Байден. Друге, як ми це вже бачили по переговорах, які стосувались зернового коридору, росіяни постійно просять послаблення для своїх банків, для можливості виконання операцій за кордоном, ну і SWIFT. Тому, скоріш за все, почнуть вони саме з цього", – наголосила експертка.

Водночас політолог зазначила, що європейські країни, хоча і зацікавлені в мирному плані для нашої країни, але навряд чи вони підтримують вимоги до України віддати свої території країні-агресору Росії.

"Бо ми бачимо, що європейські країни набагато краще розуміють всі ризики, які можуть бути в цьому плані, і навряд чи вони підтримують план, в якому будуть вимоги до України віддати свої території Російській Федерації", – вважає Ганна Шелест.

Справа проти Порошенка: ДБР звернулось до суду з особливим проханням

четвер, 13 лютий 2025, 15:33

Державне бюро розслідувань звернулось до суду щодо обмеження термінів ознайомлення з «вугільною справою» фігурантам провадження та стороні захисту. Про це повідомляє ДБР, передають Патріоти України. Бюро просить суд обмежити терміни ознайомлення зі спр...

Під Москвою вибухнули два новітні радіолокаційні комплекси РФ - ГУР Міноборони (відео)

четвер, 13 лютий 2025, 14:47

У ніч проти 7 лютого у Московській області РФ на території військової частини стався вибух - знищені два новітні радіолокаційні комплекси. Про це повідомляє Головне управління розвідки МО, передають Патріоти України. Так, у ніч з 6 на 7 лютого 2025 рок...