"Ми готувалися приймати бій": Співробітник ГУР розповів про евакуацію українців з Афганістану

Співробітник Головного управління розвідки Олег, який займався евакуацією українців з Кабула розповів, що за весь час незалежності України подібних операцій ніколи не було. Про це він розповів в інтерв’ю виданню "Бабель", передають Патріоти України.

Спецназівець пояснив, що в Афганістані після захоплення влади талібами панували хаос і анархія. При цьому ні британські, ні американські військові не покидали територію аеропорту Кабула, звідки відправлялися евакуаційні рейси.

Українські специ більше тижня опрацьовували деталі спецоперації, проте передбачити всі деталі було неможливо. На думку Олега, не кожна з найрозвиненіших світових армій зважиться провести операцію в таких умовах, як зробили це українські розвідники. Також він додав, що за всю історію української незалежності таких операцій не було.

“Такі операції проводять не для того, щоб собі пам’ятник поставити, вони дійсно свідчать про високий рівень підготовки людей, які в ній беруть участь”, – говорить розвідник.

Олег не уточнив, скільки людей було в групі українських спецназівців, що виходила за територію аеропорту, проте підкреслив, що ця група при необхідності змогла б тримати оборону. Водночас ще кілька українських бійців постійно охороняли евакуаційний літак.

Після закінчення евакуації група українських розвідників ще залишилася в аеропорту і охороняла одну з будівель на території в той час, коли американські військові вже почали залишати країну.

“Була висока загрозу штурму [талібів] – ми готувалися тримати оборону і приймати бій”, – пояснив він.

Бені приготуватись? Глава посольства США анонсувала санкції проти корупціонерів з України

четвер, 9 грудень 2021, 15:29

Тимчасова повірена у справах США в Україні Крістіна Квін анонсувала запровадження санкцій США проти українських корупціонерів. Про це вона сказала на конференції "Сім років антикорупційної реформи" у четвер, зазначають Патріоти України. "Адміністрація ...

"Путину можем подарить специальную губозакаточную машинку ручной работы из снарядной гильзы", - Сазонов

четвер, 9 грудень 2021, 14:56

"Представитель украинской делегации в Трехсторонней контактной группе Сергей Гармаш говорит, что Кремль не заинтересован в полноценной работе Нормандского формата. Потому что в Нормандском формате нет ОРДЛО. А Москва очень хочет их видеть за столом пер...