"Ми маємо сказати цим туристам чітке "ні": Глава МЗС Литви закликав країни ЄС зупинити дію довгострокових віз росіян до закінчення війни

Міністр закордонних справ Литви Габрієлюс Ландсбергіс заявив, що країни Європейського Союзу, які продовжують видавати росіянам туристичні візи, "ігнорують усі звірства, здійснені щодо українців". Він закликав знайти спільне та ефективне рішення, щоб обмежити такі подорожі громадянам РФ. На думку Ландсбергіса, ЄС має "негайно сказати російським і білоруським туристам чітке "ні", відкликати вже видані довгострокові багаторазові візи та приймати лише тих жителів Росії, хто шукає притулок, а не відпочинок". Про це глава литовського МЗС написав у колонці видання Politico, передають Патріоти України.

Він зазначив, що його країна раніше приймала багато росіян і білорусів, які тікали від репресій. "Однак після вторгнення Росії в Україну кількість громадян Росії та Білорусі, які звертаються за отриманням шенгенської візи з гуманітарних міркувань, різко зросла. А 10 березня Литва ухвалила рішення видавати візи громадянам цих двох країн лише з гуманітарних міркувань чи інших причин, що розцінюються як міжнародні зобов'язання", – розповів Ландсбергіс.

Він підкреслив, що такі заходи довели свою ефективність і справедливість. Але російські туристи, яким влада країн Балтії відмовила у видачі візи, можуть, як і раніше, звертатися за візою в будь-якій іншій країні-члені ЄС. А далі – їхати до держав, найбільш близьких до кордонів РФ та РБ, тобто до країн Балтії, а не до тих, які дали візу.

"На литовських курортах ми вже спостерігаємо збільшення кількості російських туристів, які в'їхали в країну за візами, виданими іншими членами ЄС. А оскільки авіасполучення з Росії до Європи наразі дуже обмежене, країни Балтії стали основним перевалочним пунктом для тих, хто подорожує до Європи з РФ і Білорусі, – надто доступно для тих, хто хоче трохи насолодитися європейським стилем життя і водночас підтримує війну президента Володимира Путіна", – підкреслив представник литовської влади.

Він сказав, що країни Євросоюзу, які видають такі візи, не лише заплющують очі на війну в Україні, а й фактично "запрошують" російських туристів до Прибалтики.

"Але Естонія, Латвія й Литва не бажають приймати гостей з Росії, які здебільшого є прихильниками путінської війни – принаймні до остаточної перемоги України", – зазначив міністр.

Він не виключив, що така ситуація згодом може призвести до розколу між країнами. "Якщо ми за європейську безпеку й цінності, то ми маємо вирішити й іншу проблему: вже видано велику кількість багаторазових віз терміном на три роки і більше. Це означає, що навіть без видачі нових віз значній кількості туристів усе одно буде надано можливість насолоджуватися європейським стилем життя, який, на думку влади Росії та Білорусі, слід зневажати йнавіть боротися з ним", – додав Ландсбергіс.

Він закликав колег бути солідарними та знайти спільне рішення. Щонайменше, уважно вивчити вже видані візи. "І, якщо є хоч якісь сумніви, ми маємо сказати чітке "ні" безпардонним російським "безбілетникам" на кордоні, залишивши двері Європи відчиненими для демократичних активістів", – підсумував литовський міністр.

Випрацьовуються нові тактики: Як ЗСУ збивають запущені Росією іранські бойові безпілотники

неділя, 25 вересень 2022, 8:00

Речник Повітряних сил ЗСУ Юрій Ігнат розповів, як українські військові збивають іранські дрони різних модифікацій, запущені Росією. Пряма мова: "Передовсім давайте про день вчорашній, бо він став знаковим у використанні цих (іранських – ред. ) БПЛА… рі...

Режим Путіна може впасти через мобілізацію: Експерт озвучив можливий сценарій

неділя, 25 вересень 2022, 7:50

Протести в Росії через оголошену в країні мобілізацію можуть стати початком зміни влади в РФ, якщо їх очолить "серйозна організаційна сила". Цю роль може взяти на себе Федеральна служба безпеки (ФСБ) Росії. Таку думку в ексклюзивному інтерв'ю "Обозрева...