"Ми маємо справу з олігархічним реваншем. Їх мета - примирення з Росією", - Портников

"Скандал навколо нового призначення у Державному бюро розслідувань виглядає сюрпризом або прикрою помилкою тільки на перший погляд. Таких скандалів і таких сюрпризів буде ще чимало", - пише у своєму блозі Віталій Портников, передають Патріоти України, і продовжує:

"І причина цього є дуже простою. Ми маємо справу не просто з популістським тріумфом, не просто з охлократичним торжеством. Ми маємо справу ще й з олігархічним реваншем. Перш за все з олігархічним реваншем. Тому що популісти і люмпен - всього лише поживний бульйон для цього реваншу.

Для того, щоб зрозуміти мету цього реваншу, слід усвідомити, що олігархи зовсім не бажали краху Віктора Януковича у 2014 році. Вони прагнули лише до послаблення його режиму, до "колективного авторитаризму". Їм потрібна була влада, яка буде гарантувати їхні фінансові інтереси, а не концентрувати все в руках "сім'ї". Тому перемога Майдану і конфлікт з Росією стали для олігархів справжнісінькою катастрофою. А небажання - або нездатність - Петра Порошенка відновити олігархічне управління країною - зрадою.

Мета олігархів - відновлення такого режиму і примирення з Росією. Слабкий президент, який або не розуміє, що насправді відбувається - або не хоче розуміти - всього лише "прокладка" між епохою після Майдану і майбутнім українським Путіним. Його завдання - дискредитувати Майдан і примиритися з Москвою. А потім вже буде встановлений класичний режим гаранта олігархічних інтересів.

Одразу скажу, що нічого не вийде. Олігархи не розуміють Україну. І Путіна вони теж не розуміють. У них в голові тільки гроші - як, втім, і у тих, кого вони привели до влади. З таким розумінням реальності можна тільки генерувати хаос. Що ми і спостерігаємо.

Україна збережеться саме тому, що компромісу з Росією не буде. А без порозуміння з Кремлем не можна ані забезпечити олігархічні інтереси, ані надовго забезпечити стабільність популістського режиму, ані привести до влади автократа. Всього цього можна досягти тільки якщо підкоритися Путіну. А цього не допустять небайдужі українці.

Україну врятує саме це запекле протистояння, до якого знову штовхають нас олігархи і пов'язана з ними частина влади. Вони програють. Вони згинуть. Але потрясінь, криз і розчарувань буде ще дуже багато".

Хіти тижня. "Бандерівці знову обдурили!": Деталь ліквідації ватажка "Сомалі" Гіві вивела з себе пропагандиста Соловйова

понеділок, 17 лютий 2020, 19:00

Кремлівські пропагандисти поскаржилися, що останні три роки Україна їм "нав'язувала" версію про причетність до вбивства "своїх". З цього приводу обурився і один з головних пропагандистів режиму Путіна Володимир Соловйов. Вивів його з себе допис головно...

"Главное событие Мюнхенской конференции по безопасности - расчехление путинских агентов", - Шуліпа

понеділок, 17 лютий 2020, 17:41

"Одним из информационных событий прошедших 14 февраля в Баварии на Мюнхенской конференции по безопасности стало распространение некого плана прекращения войны в Украине, сформулированного по инициативе представителей Российского совета по международным...