"Ми можемо узаконити Крим як російський. Тому що самі погодимося", - експерт

РФ охоче підтримає ідею поділити акваторію Азовського моря на українську приматерикову та решту російську.

Микола Белесков. Фото: скріншот з відео.

Україна може легітимізувати Крим як російський та остаточно втратити можливість перетинати Керченську протоку, якщо погодиться на розділення Азовського моря з Росією. Про це в інтерв'ю заявив Микола Белесков, експерт Національного інституту стратегічних досліджень, передають Патріоти України.

За його словами, РФ підтримає ідею поділити акваторію Азовського моря на українську приматерикову та решту російську. "Так, у Кремлі нам скажуть: "Добре, хочете ділити – давайте ділити. Вам – та частина, яка межує з материком, а інша – наша". І якщо Україна погодиться на такий варіант, то ми можемо узаконити Крим як російський. Тому що самі погодимося, що біля берегів півострова ми не маємо права курсувати", – сказав Белесков.

Експерт висловив надію, що на такий варіант Україна не погодиться, а піде шляхом посилення свого військово-морського флоту. "Потрібно нарощувати військову присутність. Якщо буде база в Бердянську, яку анонсували, якщо там з'явиться певна кількість корабельно-катерного складу і хоча б один дивізіон протикорабельних ракетних комплексів, то ми зможемо поводитися в Азовському морі впевненіше. Зараз, по суті, Україні в морі воювати нічим. І Росія цим користується", – зазначив Белесков.

Джерело: Факты

Підіграє Путіну: Ердоган обіцяє блокувати членство Швеції і Фінляндії в НАТО, поки ті не видадуть "терористів"

середа, 18 травень 2022, 14:56

Президент Туреччини Реджеп Таїп Ердоган заявив, що Анкара не схвалить членство Швеції та Фінляндії в НАТО, доки обидві країни нібито продовжують підтримувати терористичні угруповання, які становлять пряму загрозу національній безпеці країни, передають ...

Зеленський запропонував Раді продовжити воєнний стан і мобілізацію в Україні

середа, 18 травень 2022, 14:30

Президент України Володимир Зеленський запропонував Верховній Раді продовжити воєнний стан і загальну мобілізацію. Відповідні законопроєкти № 7389 та № 7390 було внесено до парламенту у середу, 18 травня, передають Патріоти України. Водночас текстів до...