У Сполучених Штатах Америки пояснили, що не дали ЗСУ дозволу бити американськими ракетами ATACMS углиб території Росії через побоювання, що війна може "вийти за межі України". Вашингтон не хоче бачити "ненавмисних наслідків", які можуть спричинити такі удари, передають Патріоти України.
Про це сказав речник Пентагону генерал-майор Пет Райдер в інтерв’ю виданню "Голос Америки". Він нагадав, що Україна може використовувати американську зброю для вогню у відповідь та для оборони поблизу свого кордону, але не може застосовувати її для атак на великі відстані.
"Ми не хочемо бачити ненавмисних наслідків, ескалації, яка може перетворити цей конфлікт на ширший, який вийде за межі України. Гадаю, це те, на що нам усім потрібно зважати і ставитися до цього дуже серйозно. Однак ми ніколи в жодному разі не недооцінюємо загрозу, яку Росія становить для України", – заявив Райден.
Він наголосив, що Штати продовжують працювати, щоб Україна мала все необхідне для захисту своєї території.
За словами представника Пентагону, логіка США у цьому питанні така: є сенс дати ЗСУ можливість стріляти у відповідь, якщо війська РФ обстрілюють їх через кордон або формують підрозділи для здійснення атак, наприклад, на Харків.
Однак, як зауважив Райдер, є "другорядні й третинні наслідки з точки зору потенційної ескалації" – якщо цілі всередині РФ опиняться під ударами, які не обов'язково матимуть стратегічний вплив або можуть мати "непередбачувані наслідки з точки зору ескалації".
"США не перебувають у стані війни з Росією. Ми не прагнемо конфлікту з Росією, але ми повністю підтримуємо право України на самозахист і будемо продовжувати працювати з Україною, щоб переконатися, що вона зможе це зробити", – заявив він.
Президент України Володимир Зеленський заявив, що у Верховній Раді України вже є його законопроєкт про дійльність Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП), передають Патріоти України. "Те, ...
Обраний президент Польщі Кароль Навроцький заявив, що не поспішає зустрічатися з чинним прем'єр-міністром Дональдом Туском, якого назвав найгіршим главою уряду країни після 1989 року. Про це він сказав у четвер, 24 липня, відповідаючи на запитання журн...