Сенатор Республіканської партії Роджер Вікер, який входить до складу комітету Сенату збройних сил, припустив, що США можуть вступити в наземну війну з Росією в рамках захисту України, оскільки російські війська концентруються біля кордонів країни. Він також не виключив, що США можуть застосувати ядерну зброю першими, передають Патріоти України.
Вікер сказав, що політика Штатів полягає в тому, щоб розглядати усі можливі варіанти, коли виникає потенціал військового конфлікту, включаючи використання ядерної зброї. Про це повідомляє видання The Independent.
"Що ж, військові дії можуть означати, що ми стоятимемо разом з нашими кораблями в Чорному морі, і ми обрушимо руйнування на військовий потенціал Росії. Це може означати, що ми беремо участь, і я не виключаю цього, я не виключаю присутність американських військ на землі. Чи знаєте ви, що ми не виключаємо застосування ядерної зброї першим", – сказав сенатор.
Представник офісу сенатора у коментарі виданню підтвердив, що Вікер вважає, що президент США Джо Байден не повинен унеможливлювати військових дій для захисту України. При цьому він попередив, що висловлювання про ядерну зброю стосуються політики США в цілому, а не конкретно в контексті України.
Вікер - один з топових чиновників з військових питань Сенату, і це його висловлювання - не перше, що може розв'язати війну з Росією. У 2016 році під час слухання з колишнім головою Об'єднаного комітету начальників штабів генералом Джозефом Данфордом Вікер спитав, чому США не можуть в односторонньому порядку встановити безпольотну зону на всьому повітряному просторі Сирії. Тоді йому прямо відповіли, що таке рішення США призведе до війни з Росією, яка має військові бази в цьому регіоні.
Нагадаємо, 7 грудня Путін і Байден провели двогодинні переговори. Ключовою темою відеосаміту стала загроза повномасштабного російського вторгнення в Україну, яка, очевидно, зберігається і після переговорів. Після розмови з Путіним Байден провів переговори з лідерами Німеччини, Франції, Великої Британії та Італії.
Російський президент знову вказав своєму американському колегі на "небезпечні спроби" освоєння української території, яку нібито робить НАТО. У відповідь Байден нагадав, що ніхто не має права диктувати Альянсу, кого приймати чи ні до свого складу, і погрожував РФ сильнішими санкціями за спробу вторгнення в Україну.
Президент США запевнив главу Кремля, що Вашингтон готовий вжити рішучих економічних заходів. Це свідчить про те, що ці нові заходи завдадуть більшого удару, ніж санкції, запроваджені у 2014 році, які не змогли зупинити Росію від окупації українського півострова Крим.
Передбачається, що діалог між Вашингтоном та Москвою продовжиться, і дипломатичні канали залишаться відкритими. Проте експерти вказують, що офіційна позиція Росії у багатьох відношеннях невдала і не дає підстав для оптимізму щодо того, що угода зі США може бути досягнута.
Росія вдарила 21 листопада по Дніпру балістичною ракетою зі складу нового ракетного комплексу "Кєдр". Про це повідомило Головне управління розвідки МОУ, передають Патріоти України. Підльотний час ракети з моменту запуску в Астраханській області до влуч...
Росія за допомогою комплектуючих, переданих Іраном, планує зібрати близько 900 одиниць дронів-камікадзе на місяць. Це втричі більше, ніж минулорічні показники. Про це йдеться в матеріалі РБК-Україна "До терору готові. Скільки Росія накопичила ракет та ...