"Ми не встигнемо": Експерт оцінив ризик катастрофічної нестачі боєприпасів та розповів, чого очікувати на фронті в Україні

Прогнози щодо нібито ризику катастрофічної нестачі боєприпасів в Україні були й раніше. Водночас блокування фінансової допомоги Сполучених Штатів Америки (США) Києву оптимізму не додає. Про це "РБК-Україна" розповів військовий експерт Олександр Мусієнко, передають Патріоти України.

Як писало видання ABC, до кінця березня України може нібито зіткнутись з катастрофічною нестачею боєприпасів, у тому ж числі й для засобів протиповітряної оборони.

Також видання вважає, що сценарій Авдіївки може повторитись й на інших ділянках фронту, а дефіцит ракет-перехоплювачів призведе до того, що Російська Федерація може отримати контроль над небом. Це, зі свого боку, повністю змінить характер війни.

За словами Мусієнка, вищезгадані прогнози були й раніше, втім, ймовірно, Київ має певні кошти враховуючи успішне знищення семи ворожих літаків Повітряними силами України лише за останній тиждень. Однак ракет-перехоплювачів потрібно більше.

"Якщо Іран поставить Росії 400 ракет, як пише Reuters, це стане додатковим викликом для нас. Якщо поставки для нас знизяться, це негативно позначиться на наших можливостях. Разом з тим є у нас стабільні постачання ракет IRIS-Т, SAMP-T і Patriot, тому що не лише США постачають. Але США дають кошти на закупівлю ракет у Європі, тому кризові моменти цілком можуть бути", - наголосив експерт.

Також Мусієнко нагадав про заяву президента Чехії Петра Павела щодо 800 тисяч снарядів. Через те, що вони були вироблені не в Європі - Європейський союз не виділятиме на них кошти, аби уникнути конкуренції. Важливо, аби їх профінансували США, втім, блокування мільярдів для України оптимізму не додає.

Олександр Мусієнко зазначив, що складно передбачити зміни на фронті, оскільки незрозуміло, наскільки затягнеться питання із фінансуванням від США. Загалом, на його думку, у 2024 році Україна буде в обороні.

"З урахуванням того, що у нас фронті, ми розуміємо, що просто не встигнемо раніше підготувати масштабний наступ зі звільненням значних територій. Єдине, на що можна розраховувати, що за сприятливого сценарію, якщо найближчим часом буде проголосовано допомогу від США, ми отримаємо пакети на другу половину 2024 року. І тоді можливі локальні дії з незначними тактичними успіхами. Але з урахуванням останніх тенденцій, я думаю, цей рік справді може бути роком оборони", - сказав він.

"Якби був інтерес": Професор Айзенберг назвав умову, за якої б Китай виступав за негайне завершення російсько-української війни

п’ятниця, 24 січень 2025, 6:44

Професор Мангеттенського університету Ігор Айзенберг вважає, що лідер Китаю Сі Цзіньпін бажав би завершення російсько-української війни, якби від цього страждали китайські економічні інтереси. Таку думку він висловив в етері Еспресо, передають Патріоти...

"Не вистачає ресурсів": Історик з Гарварду пояснив, чому поточна геополітична ситуація гірша, ніж під час Холодної війни.

п’ятниця, 24 січень 2025, 6:22

Наразі у світі є тенденції до ескалації, оскільки настала перехідна стадія: фактично кінець стабільності, яка існувала з кінця Другої світової війни. Про це в інтервʼю «Главкому» заявив історик Гарвардського університету Сергій Плохій. Як пояснює науко...