"Ми ніколи не погодимося на політичні умови в обмін на газ": Ташкент категорично відмовив Москві у створенні нового союзу, котрий проштовхує Путін

Узбекистан вирішив відмовитися від участі у "газовому союзі" з РФ, яку пропонував створити президент Росії Володимир Путін. У країні заявили, що не мають наміру обмінювати політичні умови на російський газ.

Постачання блакитного палива з Росії до Узбекистану все ще можливе, але тільки на комерційній основі. Про це заявив міністр енергетики Узбекистану Журабек Мірзамахмудов, передає Reuters.

"Під час імпорту газу з інших країн ми співпрацюємо з ними лише на підставі комерційних контрактів. Ми ніколи не погодимося на політичні умови в обмін на газ", – заявив Мірзамахмудов.

Міністр уточнив, що Узбекистан не відмовляється від планів укласти угоду про постачання газу з Росії. Однак "угода – не означає союз", наголосив чиновник.

Йдеться про "потрійний газовий союз", про який Путін говорив президенту Казахстану Токаєву. "Володимир Володимирович говорив про те, що нам потрібно створити якийсь тристоронній союз. Він збирається зателефонувати на цю тему президенту Узбекистану. Нам теж потрібно вникнути в цю тему", – повідомляв Токаєв.

На даний момент Узбекистан переживає нестачу газу через холодну зиму. Через це країна припинила експорт 6 млн. куб. м газу на день до Китаю і задумалася про постачання з Росії та інших джерел. Загалом в Узбекистані видобувають близько 52 млрд. куб. м природного газу на рік.

Окупанти активізували авіацію біля Бахмута для підтримки своїх смертників, - Ігнат

п’ятниця, 27 січень 2023, 15:44

Російські загарбники частіше почали застосовувати вертольоти та літаки на лінії фронту через пожвавлення бойових дій біля Бахмута у Донецькій області. Про це речник командування Повітряних сил Збройних сил України Юрій Ігнат повідомив під час онлайн-бр...

"В Україні ми вже працюємо": Пропагандистка Симоньян розмріялася про "звільнення" Німеччини від "фашистів" (відео)

п’ятниця, 27 січень 2023, 15:27

Відома російська пропагандистка Маргарита Симоньян розмріялася про "звільнення" Німеччини від "фашистів". Вона також заявила, що в Україні нібито окупанти вже розпочали цей "процес", передають Патріоти України. Такі тези топпропагандистка Кремля озвучи...