Французька армія залишає африканські держави. Це пов'язано з тим, що країна не хоче допомагати хунтам, які прийшли до влади за підтримки Російської Федерації. Про це заявив президент Франції Еммануель Макрон, передають Патріоти України.
Він підкреслив, що французька держава допомагала суверенним африканським країнам, проводячи антитерористичні операції проти джихадистів.
"Ми пішли, тому що там були перевороти і тому що ми були там на прохання суверенних держав, які попросили Францію прийти. Однак Франції більше не було місця там, оскільки ми не є помічниками путчистів", - заявив Макрон.
Він додав, що вважає, що Франція не відступає в Африці, а "прозріває і реорганізується".
Зазначимо, що французька держава протягом десяти років брала активну участь у військових операціях у регіоні Сахеля, прагнучи протистояти джихадистським угрупованням, пов'язаним з "Аль-Каїдою" та "Ісламською державою". За цей період у зоні конфлікту загинуло 58 французьких військовослужбовців.
Проте у 2022-2023 роках Франція була змушена завершити свою військову присутність у таких країнах, як Малі, Буркіна-Фасо і Нігер. Це сталося після того, як у цих державах влада перейшла до військових хунтам, які зблизилися з Росією.
Наприкінці грудня французькі війська почали залишати і Чад, а найближчим часом планується виведення контингенту з Сенегалу. Раніше президент Сенегалу заявив, що розміщення іноземних збройних сил несумісне із суверенітетом країни.
"Ми запропонували главам африканських держав реорганізувати нашу присутність. І це добре, тому що світ змінюється, і ми повинні прийняти це нове партнерство з континентом", - заявив французький президент.
Водночас Макрон зазначив, що африканські лідери "забули подякувати" Франції за все, що для них зробила країна починаючи з 2013 року.
"Жоден із них не зміг би керувати суверенною країною без цього втручання. Так що це несерйозно, це прийде з часом", - резюмував він.
Сербія розірвала низку контрактів на закупівлю російської зброї, якою постачала армію з часів СРСР. Про це в інтерв'ю виданню Novosti повідомив начальник генерального штабу республіки Мілан Мойсіловіч. За його словами, причиною такого рішення стали сан...
Заяви керівництва Угорщини про те, що рішення України не продовжувати з 2025 року транзитну угоду з державою-агресором РФ нібито мало негативний вплив на ціни для споживачів, є частиною політично вмотивованої інформаційної кампанії для внутрішнього спо...