"Останніми тижнями (місяцями?) ми, волонтери, почали розуміти, що ми щось пропустили. Щось відбувається на фронті й з фронтом. Щось сталось таке, що веде нас до провалу нашої спільної місії, яка звучить так пафосно, але виглядає так просто..." - пише у своєму блозі волонтерка Діана Маркарова, передають Патріоти України.
"Врятувати Україну. Ми пропустили це, не пропустивши насправді, ба навпаки – волаючи про допомогу. Але волонтерські волання давно перетворились на білий шум. Ті волонтери завжди волають. Тому що ж, завжди крива вивозила – вивезе й цього разу.Не вивезе. Цього разу не вивезе.
Що ж сталось, що аж такого, що ти, жінко, ховаєш наш фронт і навіть – та як ти можеш! – всю Україну? Сьогодні я була на конференції, де перед великою кількістю закордонних дипломатів мала задачу за сім відведених хвилин довести відчайдушний стан нашого нинішнього положення на фронті. Вийшла на трибуну з іржавою скобою в руках. Пояснила, що така скоба коштує 16 гривень, а нам тільки в одній заявці потрібно таких скоб 10 тис. штук. Тільки від одного батальйону і тільки на один місяць, потім батальйону потрібно ще і заново. Сказала, що жодна держава не буде готовою до таких запитів. При цьому лишила особливу думку про ріднесеньку державу.
Далі показала сублімоване "Їдло" і пояснила, що, незважаючи на хороше забезпечення фронту продуктами загалом – таких сублімованих продуктів фронту раптом стало потрібно мегатонами. З чого це й чому?
Потім помахала перед аудиторією турнікетами й бандажами. Виглядала фріком, але ми, фронтові волонтери, завжди виглядаємо фріками на високих зборах. З нас фонтанує відчай, який ще спробуй зрозуміти. Зрозумієш його лише тоді, коли відчай торкнеться тебе самого. Інакше ніяк.
Поруч виступала пані Оксана Корчинська з таким же самим відчаєм, вона говорила про те, що ніхто не буде готовим до такої війни, яка точиться в нас, але готуватись треба. Хотілося б впевненості, що наш відчай не став для аудиторії білим шумом. То що ж такого відбулось на фронті, що ми, волонтери, продукуємо такий відчай і про що ми намагаємось попередити суспільство?
Нове масове вторгнення? Та ні, на фронті все стабільно. Стабільно погано, але ж стабільно! Відкрився новий фронт? Та ні, всі фронти, що ми мали, на місці, нових немає.
Стались три причини і сукупність цих причин відкрила портал падіння фронту в прірву, так, я не перебільшую. Згадайте, скільки разів ми, волонтери, попереджали про подібні прірви і скільки разів ми НЕ помилялись.
Так, наприклад, артилерія, яка ще зовсім недавно фігуряла заявками про квадранти, бусолі, планшети з "Кропивою" – зараз зізнається, що топ потреб це скоби й плівка. Купують за свої. Купують за свої!
Тобто, це навіть артилерія, не піхота. Що ж говорити про суто піхоту – а в нас наразі піхотою воюють десанти й морпіхи, штурмовики і навіть дроноводи, покажіть мені дроновода, який не викопав ще жодного бліндажу.
Тобто, що відбувається? Людина йде воювати за Україну. Україна сплачує людині зарплатню за цей шалений ризик. Добрячу половину цієї зарплатні людина інвестує в те, щоб не загинути, або загинути не надто швидко. Військова людина також при виході на фронт першим чином шукає для себе й товаришів житло, яке вони будуть орендувати. Тобто, люди ще й купують право пожити на фронті, воюючи за Україну.
Прикинувши цей черговий сюр нашої реальності – спробуйте прикинути, як це все можна пояснити іноземцям. Пояснити-то можна. Але треба так, щоб вони зрозуміли. Спробуй зрозуміти. Тут в самого голова лускається від цього сценарію нашого сьогодення.
А я тим часом запевню вас з висоти власного досвіду – ми котимось до прірви. Можна воювати дронами і далекобійними польотами на ворожу територію. Можна мріяти про "Томагавки". Але коли в тебе обрушиться піхота... Але коли в тебе обрушиться фронт... Він побіжить, братці. І ніякі "Томагавки" не допоможуть.
Нам капець. Сказала я високому зібранню. Ми проходили подібні періоди в 2022 і в 2014 роках. Тоді ми вирулили. Зараз з фронту йде запах навіть не 2022 – а такого знайомого, такого, що сниться в страшних снах волонтеру – 2014 року. Але різниця в тому, що зараз ми навряд чи вирулимо. Ми, умовна піхота фронту – військові, волонтери – провалимо цей фронт. Ми? Невже це ми винні?".
Нелегітимний президент країни-агресора РФ Володимир Путін нібито готовий повернути Україні частини Запорізької й Херсонської областей, які його війська окупували після 2022 року, в обмін на повний контроль над Донецькою. Про це повідомила The Washingt...
Увечері 18 жовтня військові країни-агресора РФ ударили по місту Лозова в Харківській області керованою авіаційною бомбою нової модифікації. Про це в Telegram повідомила пресслужба обласної прокуратури, передають Патріоти України. Ідеться про КАБ УМПБ-5...